Noskaidrots Daugavpils novada “Skaļās lasīšanas sacensības” čempions

AKTUĀLI

Konkursa “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensība” Daugavpils novada fināls tika plānots 19. martā, taču sakarā ar valstī izsludināto ārkārtas stāvokli tika pārcelts virtuālajā vidē. Tajā piedalījās septiņi Daugavpils novada drosmīgākie 5. un 6. klašu skolēni. Šajā konkursa posmā tika noskaidrots uzvarētājs – Naujenes pamatskolas skolniece Diāna Lapiņa, kura kļuva par Daugavpils novada “Skaļās lasīšanas sacensības” čempionu, lasot Dangoles Kandrotienes grāmatas “Skapja stāsti” fragmentu. Diāna turpinās cīņu par Latvijas Lasīšanas čempiona titulu nacionālajā finālā, kas notiks Rīgā, Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Piedaloties šajā projektā, katrs dalībnieks ir ieguvējs, jo, lai pieteiktos “Skaļās lasīšanas sacensībai”, skolēnam bija jāizvēlas sava grāmata un jāatrod īstais fragments, ko citiem nolasīt. Tādā veidā tiek pilnveidotas skolēna prasmes izvēlēties piemērotu literatūru, lasītprasme un uzstāšanās prasme, sekmēta interese par grāmatām, bērnu saliedēšana kopīgām lasīšanas aktivitātēm, kā arī veicināts lasītprieks.

“Skaļās lasīšanas sacensības” dalībniekus no Špoģu vidusskolas, Skrudalienas pagasta bibliotēkas, Sventes vidusskolas, Laucesas pagasta bibliotēkas, Lāču pamatskolas, Biķernieku pamatskolas un Naujenes pamatskolas vērtēja neatkarīga žūrija. Eksperti atzina, ka ir liela drosme censties pārliecināt klausītāju par izvēlēto grāmatu un var redzēt, ka lasītājam tā ir interesanta, savukārt izjustās emocijas attālinātajā vērtēšanas procesā nespēj aizstāt tās sajūtas, kuras var piedzīvot klātienē. Izskanēja fragmenti no latviešu autora Vladimira Kaijaka grāmatas “Melnais kamols-amols-mols”, daudzu ārzemju autoru darbu fragmenti, tostarp no populārās Astrīdas Lingrēnas “Pollianna” līdz pat Žaklīnes Vilsones “Treisijas Bīkeres stāsts”. Sacensībai piemērotu lasāmvielu dalībnieki meklēja gan “Bērnu, jauniešu un vecāku žūrijas” grāmatu kolekcijās, gan pašu iepriekš lasītajās grāmatās, gan vecāku, bibliotekāru, skolotāju un draugu ieteiktajās.

Valsts finālā rudenī sacensības turpinās viens kandidāts no katra reģiona. Šajā konkursā katrs reģionālais uzvarētājs lasīs fragmentu no izvēlētās grāmatas un fragmentu no citas, iepriekš nezināmas grāmatas, kas viņam tiks iedota fināla norises rītā. Valsts fināls būs krāšņi svētki, uz kuriem tiks ielūgta visa lasīšanas čempiona klase. Valsts Lasīšanas čempions saņems oficiālu trofeju (kausu) skolai, kas nākošajā gadā ceļos tālāk. Viņš saņems arī individuālu balvu un dāvanu kartes, ko varēs izmantot, lai iegādātos grāmatas. Valsts čempions uz gadu tiks iecelts par Latvijas Nacionālās bibliotēkas Bērnu direktoru – iedvesmotāju.

Aicina pieteikties Zemkopības ministrijas konkursam “Sējējs 2020”