Noritēja pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss

AKTUĀLI

No 27. līdz 28. februārim Daugavpils Universitātē norisinājās IV Starptautiskais pūšaminstrumentu spēles jauno izpildītāju konkurss “Naujene WIND - 2020”.

Pasākuma atklāšanā Daugavpils novada domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins atzīmēja: ”Naujene WIND tas ir tradicionāls mūsu konkurss. Paldies žūrijas komisijai, ka atradāt laiku te būt, jo jums ir vissmagākais darbs 2 dienu garumā vērtēt 225 dalībniekus. Dalībniekiem un pedagogiem gribētu novēlēt iegūt jaunas un iedvesmas pilnas emocijas, un radošus panākumus šī pasākuma ietvaros. Lai no šī pasākuma gan laureāti, gan ne laureāti aizbrauktu apmierināti, ka jūs piedalījāties šajā konkursā.” 

Šogad konkursā piedalījās 225 jaunie izpildītāji no 5 valstīm: Latvijas, Lietuvas, Igaunijas, Polijas un Baltkrievijas. Īpaši priecina, ka dalībnieki no daudzām Latvijas mūzikas un mākslas skolām labprāt piedalās konkursā, atbraucot ar saviem pedagogiem, koncertmeistariem, kā arī radiniekiem, iepazīstinot viņus ar skaisto mūzikas pasauli.

Dalībnieku sniegumu vērtēja profesionāla starptautiska žūrija: no Latvijas – Jānis Puriņš, Artis Sīmanis, docents Gatis Evelons, profesors Ēvalds Daugulis, Dainis Vuškāns, savukārt no citām valstīm: profesors Vladimirs Skorohodovs (Baltkrievija), profesors Rišards Žoledzievskis (Polija), Vladimirs Jacinovičs (Baltkrievija), Jeļena Kuprijanova (Polija), Pāvels Malicovskis (Polija).

Jaunie mākslinieki atskaņoja divus brīvi izvēlētus skaņdarbus, kurus vērtēja pēc punktu sistēmas, ņemot vērā skaņas un intonācijas kvalitāti, skaņdarba izpildījuma tehnisko precizitāti un māksliniecisko izpildījumu.

Katrā vecuma grupā dalībniekiem bija iespēja saņemt arī Grand prix titulu un šogad šīs vērtīgās balvas ieguvuši pārstāvji no Baltkrievijas. 2. - 4. klašu grupā Gromovs Fjodors, kurš konkursā pārstāvēja Baltkrievijas Valsts mūzikas ģimnāziju - koledžu. Fjodors ar savu izpildījumu pārliecināja stingro žūriju, ka tieši viņš ir pelnījis kļūt par Grans Prix balvu ieguvēju. Pārstāvis no Poreču bērnu mākslas skolas 6. klases, Miņins Vladimirs, 5. - 7. klašu grupā izcīnījis visaugstāko apbalvojumu konkursā. Savukārt pēc žūrijas lēmuma 1. klašu grupā Grand prix balva netika pasniegta nevienam.
Ir vērts atzīmēt, ka 27. februārī katram interesentam bija iespēja baudīt Naujenes Mūzikas un mākslas skolas Pūtēju orķestra koncertu, kuru sagatavoja kopā ar orķestra dalībniekiem diriģents un mākslinieciskais vadītājs Jānis Grinberts.

Paldies par dalību visiem jauniem pūšaminstrumentu izpildītājiem,  pedagogiem, koncertmeistariem, žūrijai, izpildītāju vecākiem, Daugavpils novada domei, īpaši domes Kultūras pārvaldes vadītājai Inārai Mukānei, Naujenes pagasta pārvaldei, ka arī Naujenes Mūzikas un mākslas skolas darbiniekiem par ieguldīto darbu.

Konkursa dalībnieku kuplais skaits liecina par konkursa lielo pieprasījumu un nepieciešamību to organizēt arī turpmāk. Tāpēc arī nākošajā gadā, februāra pēdējā nedēļā, Naujenes Mūzikas un mākslas skola aicina jaunus pūšaminstrumentu izpildītājus ņemt dalību konkursā, pilnveidojot savus muzicēšanas tradīcijas, skatuvisko pieredzi un veicinot savu radošo izaugsmi!

REZULTĀTI PA GRUPĀM

Autori: Naujenes MMS lietvedības sekretāre Jeļena Vasiļjeva, Dainis Bitiņš

Koklētāji gatavojas dziesmu un deju svētkiem