Noritēja Medumu pagasta svētki

AKTUĀLI

19. augustā, jautrā un siltā noskaņā, tika nosvinēta Medumu pagasta 321. dzimšanas diena!  Šogad programma bija īpaši interesanta, jo bija saistīta ar vīngliemežiem. Iebraucot Medumos visus viesus sagaidīja Daugavpils pilsētas lielais un krāsainais gliemezis. Galvenie viesi – gliemeži - ieradās pie mums  no Preiļu novada “Ošu mājas” un, tādēļ pasākumā ieskrējām ar Latgales ceturto gliemežu skriešanas čempionātu. Katrs varēja izvēlēties savu gliemezi favorītu un uzmundrināt to skriešanai. Pateicoties ātrākajam gliemezim - “Inese”, uzvarēja  Inesa Gornovska un saņēma balvu – veikala Depo dāvanu karti 50 Euro vērtībā, kuras sponsors - vietējā atpūtas māja Forest Lake. Aktivitātei bija liels pieprasījums, tādēļ rīkojām  papildskriešanu, kurā  uzvarēja treneres Alisas Poltavecas gliemezis un saņēma īpašu balvu no Tautas nama. Pasākuma laikā bija iespēja nogaršot gliemežus, kā arī izbaudīt  sejas maskas un nodegustēt vietējo vīnu.

Bērniem bija iespēja piedalīties radošās darbnīcas un sporta aktivitātēs, kā arī izklaidēties piepūšamajās atrakcijās. Radošo darbnīcu laikā bērni veidoja gliemežus no dažāda materiāla (plastilīna, puķēm, kā arī apgleznoja gliemežvākus).

Svētku laikā  norisinājās ziedu kompozīciju konkurss “Pušķis Medumiem”, savukārt, pušķi tika izvietoti, mākslinieku iepriekš apgleznotajās piena kannās, kuras beidzot sagaidīja savas ziedu kompozīcijas. Dalībnieku bija vairāk, nekā kannu.  Katrs no 15 dalībnieku pušķiem bija īpašs, bet  ar lielāko iedzīvotāju balsu pārsvaru pirmo vietu ieguva Diānas Mikulānes kompozīcija ar burkāniem, balvā saņemot veikala “Sēklas. Viss dārzam” dāvanu karti 20 Euro vērtībā. Otro vietu ieguva Tatjana Korotkova un tika apbalvota ar īpašu balvu  no Tautas nama.

Svētku koncertu ieskandināja Daugavpils pilsētas pašvaldības baltkrievu kultūras centra vokālais ansamblis “Praļeski” un Sventes vidējās paaudzes deju kolektīvs “Ezerzvani”. Koncertā laikā norisinājās arī viktorīna par gliemežiem, veicināšanas balvu par zināšanām ieguva Inesa.

Pēc koncerta visiem bija iespēja degustēt zivju zupu un ar apmierinātību vēderā izdejoties mūzikas ritmos ar dīdžeju Valentīnu. Šādi atvadījāmies no vasaras un sagaidījām mājīgu rudeni!

Medumu tautas nams izsaka milzīgu paldies visiem, kuri bija iesaistīti mūsu svētku tapšanā. Īpašs paldies atbalstītājiem - veikalam "Sēklas. Viss dārzam" (Alejas  ielā 95, Daugavpils), atpūtas mājai FOREST LAKE no Medumiem (https://www.booking.com/hotel/lv/forest-lake.lv.html, “Ošu māja” no Preiļiem (https://www.facebook.com/pages/Osu-Majas/317532925059283), z/s “Sēlija”, Daugavpils domei, Aleksandram Barabanovam, brīvprātīgajiem jauniešiem, Vitālijam Aizbaltam (Augšdaugavas novada domes deputāts), Ivanam Pukinskim, dīdžejam Valentīnam, veikalam SIA “Tikka”, un visiem mūsu aktīvajiem iedzīvotājiem!

Sagatavoja: Medumu pagasta Tautas nama vadītāja Anita Drozdova

Ebreju piemiņas pasākums Višķos