No 10. jūnija pilnā apmērā savu darbu atsāk mobilā brigāde

AKTUĀLI

Sakarā ar valstī ieviestiem ārkārtējās situācijas ierobežojumiem pērnā gada novembrī atklātā mobilā brigāde no 12. marta līdz 9. jūnijam bija apturējusi savu pamatfunkciju veikšanu. 10. jūnijā līdz ar ārkārtējās situācijas beigšanos, tā pilnā mērā atsāks sniegt pakalpojumus Daugavpils novada iedzīvotājiem.

Taču nav bijis tā, ka mobilā brigāde ārkārtējās situācijas apstākļos nedarbojās pavisam. Veciem vientuļiem cilvēkiem bija iespēja saņemt pārtikas produktus, kā arī medikamentus, ko tās darbinieki atveda no veikala. Mobilā brigāde ārkārtējās situācijas apstākļos pildīja arī nelielus neatliekamos darbus, kas bija saistīti ar veco vientuļo cilvēku apkalpošanu – ūdens vai malkas ienešanu. Mazgāja arī veļu, taču to darīja mobilās brigādes bāzes punktā, nevis pašā mašīnā, kā tas notiek parastajā laikā.

No 10. jūnija mobilās brigādes apkalpošanas teritorija tiek paplašināta, piemēram tagad mobilā brigāde sniegs pakalpojumus arī Naujenes pagastā. Uz doto brīdi jau izveidojusies rinda ar pieprasījumiem pēc mobilās brigādes pakalpojumiem, taču dienā tā pilnā apjomā var apkalpot līdz 3 klientiem. Pilna apmēra apkalpošanā ietilpst klienta nomazgāšana, ķermeņa procedūru veikšana, veļas mazgāšana, mājas sakārtošana.

Neskatoties uz to, ka pēc 9. jūnija valstī tiek atcelta ārkārtējā situācija spēkā paliek Slimību profilakses un kontroles centra norādījumi par 2m distances ievērošanu un roku dezinfekciju arī pēc ārkārtējās situācijas beigām! Aicinām iedzīvotājus būt atbildīgiem un ievērot dotos norādījumus ikdienā!

Mobilai brigādei tiek nodrošināti visi nepieciešamie līdzekļi: roku dezinfekcijas līdzekļi rokām un virsmām, aizsargtērpi. Pati mobilās brigādes mašīna tiek apstrādāta pēc katra klienta apkalpošanas.

Mobilās brigādes pakalpojums ir bezmaksas. To finansiāli nodrošina Daugavpils novada pašvaldība.

Informējam, ka no 10. jūnija tiek atjaunoti arī šādi pakalpojumi:

  • “Dienas aprūpes centra” darbība Višķos, kas nodrošina sociālo rehabilitāciju personām ar garīgā rakstura traucējumiem
  • Sociālo darbinieku klātienes pakalpojumi.
Daugavpils novadā turpinās etnogrāfiskā ekspedīcija