Naujenes pamatskolā sākās “Bērnu žūrijas23” lasīšanas sezona

Izglītība

Š.g. 27. septembrī pie Naujenes pamatskolas 1. klases skolēniem viesojās Naujenes bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Ilvija. Viņas ciemošanās mērķis – aicināt pirmklasniekus iesaistīties aizraujošā lasīšanas sacensībā.

Pirmajā tikšanās reizē skolēni kopā ar bibliotekāri Ilviju lasīja katalāņu bērnu rakstnieces Rosio Boniljas grāmatu "Kaimiņi. Stāsts par kādu apkaimi". Ilustrācijas grāmatai zīmēja autore.

Grāmata stāsta par parastu apkaimi ar neparastiem iedzīvotājiem! Tikai … viņi cits citu nemaz nepazīst un nezina, kādi pārsteidzoši talanti katram piemīt. Taču viss mainās brīdī, kad negaidīti pazūd internets. Kaimiņi pirmo reizi uzzina, cik daudz viņi var paveikt, ja darbojas kopā. Top brīnumu lietas – sākot ar recepšu blogu un beidzot ar apbalvotu filmu. Tas ir jautrs stāsts par kaimiņiem, par talantiem un jaunām draudzībām, par mums visiem.

Pirms Rosio Boniljas lasīšanas bibliotekāre Ilvija un pirmklasnieki pārrunāja, kas vispār ir kaimiņi, un vai bērni tos pazīst. Izrādās, ka dažiem kaimiņi ir draugi vai klasesbiedri.  Skolēni ne tikai uzmanīgi klausījās bibliotekāres lasījumu, arī pildīja dažādus uzdevumus – saskaitīja Kamillas cālēnus, kā Kuplastes kungs mēģināja žonglēt ar kastaņiem, atcerējās kaķu iemīļotos ēdienus un salīdzināja tos ar runča Rūdolfa ēdienkarti. Bērni uzzināja, ka par draugiem dažreiz var kļūt visdažādākie cilvēki noteiktos apstākļos un ka visiem ir daudz labāk, ja līdzcilvēki savā starpā dalās talantos un draudzībā, nevis tikai drūmi skatās viens uz otru no attāluma.

Bija arī radošs uzdevums – izveidot savas apkaimes kolāžu no izgrieztajiem attēliem. Turklāt šo kolāžu bērni varēs arī izkrāsot un papildināt ar saviem zīmējumiem. Nodarbības noslēgumā mūsu pirmklasnieki spēlēja galda spēli ar grāmatas varoņiem, kuriem ir jātiek uz apkaimes svētkiem. 

Paldies Naujenes bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Ilvijai par interesanto un izzinošo nodarbību! Uz tikšanos oktobrī!

Ingrīda Bleidele, Naujenes pamatsk. 1.kl. audzinātāja

Oktobris - krūts veselības mēnesis