Naujenes muzejā notika adīšanas meistarklase

AKTUĀLI

4. augustā Naujenes Novadpētniecības muzejā rokdarbnieces tika aicinātas pievienoties adītājām no ārvalstīm, kas apgūst cimdu adīšanu Latgalē. Cimdu adīšanas meistarklasi “Let’s Knit in Latgale!” / “Adīsim Latgalē!” organizēja Tautas tērpu centrs ”Senā klēts” no Rīgas. Projekta vadītāja Ziedīte Muze stāsta, ka viņas pārstāvētais Tautas tērpu centrs adīšanas meistarklases vada jau no 2017. gada, bet pagājušogad notika pirmā šāda meistarklase Latgalē. Par šī gada pasākuma norises vietu tika izraudzīta Naujene, jo muzejā tika ieraudzīta īpatnēja muzeja cimdu kolekcija ar Naujenes pagastam raksturīgo lentveida valnīša rakstu. “Latgales cimdi atšķiras no citu novadu cimdiem ar lielu valnīšu bagātību,” piebilst Ziedīte.

Meistarklasē piedalījās arī ārzemnieki no Lietuvas, Igaunijas, Vācijas, Šveices, Japānas, Nīderlandes, Itālijas un Peru, kā arī vietējās dalībnieces. Ārzemnieki ceļoja pa Latgali piecas dienas. Pārsvarā adīšanas meistarklasēs piedalās sievietes, bet Naujenē bija ieradies arī kungs - Francis Jozefs no Vācijas. Viņš ir labs zeķu adītājs, bet Latgalē apguva arī cimdu adīšanas meistarību. Francis Latgales rakstus izmantos arī adot zeķes. Pēc projekta vadītājas Ziedītes teiktā, kopumā pa daudziem gadiem izdevās piesaistīt adītājus no vairāk kā 20 valstīm, kur tālākie ceļotāji bija atlidojuši pat no Tasmānijas salas, kas pieder Austrālijai.

Meistarklasē ikviena adītāja varēja dižoties ar saviem un ģimenes adījumiem, izrādot tos pasākuma dalībniekiem.

Raiņa māja Berķenelē aicina iziet mazā Žaniņa bērnības takas