Naujenes tautas bibliotēkas “Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību ” I kārtas fināla rezultāti!

AKTUĀLI

 2022. gada 20. aprīlī Naujenes tautas bibliotēkā norisinājās "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību" I kārtas fināls. Konkursā piedalījās  5. klašu skolēni no Naujenes un Lāču pamatskolām. Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības ir konkurss 11-12 gadus veciem 5. klašu skolēniem, kura rezultātā tiek noskaidrots lasīšanas čempions. Konkurss notiek trīs posmos – sacensības skolā vai vietējā bibliotēkā, reģionālais fināls un valsts fināls Latvijas Nacionālajā bibliotēkā.

Šogad Naujenes tautas bibliotēkā sacensība notika jau 4 reizi. Sacensību dalībniekiem  žūrijas priekšā trīs minūšu laikā bija jānolasa fragments no paša izvēlētās grāmatas, kura viņuprāt ir visinteresantākā un visaizraujošākā. Izvēlēties piemērotu lasāmvielu palīdzēja Naujenes pamatskolas skolotāja un Lasīšanas sacensību koordinatore Inese Locika un Lāču pamatskolas latviešu valodas skolotāja Zinaīda Šumska.

Sacensības atklāja Lāču pamatskolas 6. klases skolniece Milana Filatova, kura pagājušogad kļuva par Daugavpils reģiona skaļās lasīšanas čempioni. Milana nolasīja fragmentu no K. Lookas grāmatas “Lidostas blaktis nepadodas” un novēlēja veiksmi visiem konkursa dalībniekiem.

Dalībnieku lasītprasmi vērtēja žūrija: Naujenes PII “Rūķītis” vadītāja Anna Vaidere, NTB vadītāja Diāna Čiževska, NTB Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka.

Žūrija skolēnu uzstāšanos vērtēja pēc noteiktiem kritērijiem: uzsvaru lietošana, lasīšanas temps, balss atbilstība sižetam, vai veidojas acu kontakts ar auditoriju, priekšnesuma saprotamība un fragmenta izvēle.

Par Naujenes pagasta Skaļās lasīšanas čempioni kļuva Lāču pamatskolas  skolniece Katrīna Kuļikova, kura lasīja fragmentu no A. Lindgrēnes grāmatas “Madikena”. Katrīna pārstāvēs Naujenes pagastu reģionālajā skaļās lasīšanās finālā, kurš notiks jau nākamnedēļ 27. aprīlī Ilūkstē.

Naujenes tautas bibliotēkas Lasīšanas sacensības I kārtas fināla 2.vietu saņēma Naujenes pamatskolas skolniece Daniela Ērika Lapiņa un 3. vietu Naujenes pamatskolas skolniece Alise Kislaja. Diplomus par dalību žūrija pasniedza Lāču pamatskolas skolniecei Valērijai Zaicevai, Marijai Zaicevai un Naujenes pamatskolas skolniecei Jūlijai Golubai.

Apsveicam visus sacensību dalībniekus!!!

http://naujenesbibliotekasbernunodala.blogspot.com/2022/04/naujenes-tautas-bibliotekas-nacionalas.html

Meklē risinājumus pievedceļu remontam līdz Ilūkstei