“Nacionālās skaļās lasīšanas sacensības” Naujenes tautas bibliotēkā

AKTUĀLI

19. februārī Naujenes tautas bibliotēkā notika "Nacionālās skaļās lasīšanas sacensību" I kārtas fināls. Konkursā piedalījās 5. un 6. klašu skolēni no Naujenes un Lāču pamatskolas, Daugavpils Tehnoloģiju liceja un Daugavpils 3. vidusskolas.

Sacensības atklāja Naujenes pamatskolas 7. klases skolniece Inna  Ivanova, kura pērn kļuva par Latvijas skaļās lasīšanas čempioni. Inna novēlēja veiksmi konkursa dalībniekiem un nolasīja fragmentu no Vizmas Belševicas grāmatas “Bille”. Sacensību dalībniekiem skolasbiedru un žūrijas priekšā trīs minūšu laikā bija jānolasa fragments no paša izvēlētās grāmatas, kura viņuprāt ir visinteresantākā un visaizraujošākā. Izvēlēties piemērotu lasāmvielu palīdzēja Naujenes pamatskolas skolotāja un Lasīšanas sacensību koordinatore Inese Locika, Lāču pamatskolas bibliotekāre Skaidrīte Kardele un Naujenes tautas bibliotēkas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka.

Skolēnu lasītprasmi vērtēja žūrija: Naujenes pagasta pārvaldes vadītāja Ināra Miglāne, Daugavpils novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja Marina Baranovska, Naujenes novadpētniecības muzeja vecākā speciāliste Māra Kampāne. Žūrija skolēnu uzstāšanos vērtēja pēc noteiktiem kritērijiem: uzsvaru lietošana, lasīšanas temps, balss atbilstība sižetam, vai veidojas acu kontakts ar auditoriju, priekšnesuma saprotamība un fragmenta izvēle.

Žūrijai bija ļoti grūts uzdevums izvērtēt visus un izvēlēties pašu labāko. Tomēr izvērtējot visus par un pret, žūrija nonāca pie kopsaucēja.

Par Naujenes pagasta Skaļās lasīšanas čempionēm kļuva Naujenes pamatskolas 5. klases skolniece Diāna Lapiņa, kura lasīja fragmentu no Dangoles Kandrotienes grāmatas “Skapja stāsti”, un Lāču pamatskolas 6. klases skolniece Alisija Ovčiņņikova, kura izvēlējusies fragmentu no Eleonoras H. Porteres grāmatas “Polianna”. Meitenes pārstāvēs Naujenes pagastu reģionālajā skaļās lasīšanās finālā Daugavpils novada kultūras centrā 19. martā. Naujenes tautas bibliotēkas Lasīšanas sacensību I kārtas finālā 2. vietu ieņēma Lāču pamatskolas 6. klases skolniece Alīna Ļeonova un 3. vietu -- Naujenes pamatskolas 6. klases skolniece Ksenija Panovska. Diplomus par dalību žūrija pasniedza Daugavpils 3. vidusskolas skolniecei Olgai Jukumai, Daugavpils Tehnoloģiju liceja skolniecei Annai Šostakai, Lāču pamatskolas skolniecei Viktorijai Silovai un Naujenes pamatskolas skolniecēm Anželikai Siņķevičai un Evelīnai Ņukšai.

Apsveicam visus sacensību dalībniekus!!!

 

Anna Lazdāne saņēma Latgales Gada balvu