Nāc nākdama Liela diena!

Izglītība

Zaļajā ceturtdienā Lāču pamatskolā notika Lieldienu pasākums. Visi izglītojamie skolas pagalmā izbaudīja Lieldienu tradīcijas un ar interesi piedalījās dažādās aktivitātēs ar olām. Bērni parādīja savu radošumu, krāsojot viltotās olas, jo krāsota ola nes prieku un jaunību. Senlatvieši ticēja, ka šis process veicina labu satikšanu ģimenē. Gan skolēni, gan skolotāji ar prieku ripināja olas, sacentās, kuras olas aizripos tālāk. Uz zemes dažādās vietas tika salikti gardumi, lieli un mazi ripināja olu pa reni, lai sagādātu sev nelielu pārsteigumu.
Savas prasmes, uzmanību un attapību izglītojamie parādīja olu ķērāju konkursā, bet komandas saliedētību izglītojamie parādīja jautras stafetē “Ola karotē”. Skolēni atkārtoja Lieldienu tradīcijas, atbildot uz krustvārdu mīklas jautājumiem, ka arī izbaudīja vienu no patīkamākajām tradīcijām - šūpoties, lai vasarā odi un dunduri nekož, un turpmākais gads būtu veiksmīgs un laimīgs. Diena beidzas ar “olu kaujam". Pasākums paskrēja nemanot. Ar pozitīvajām emocijām bērni devas uz mājām, lai svinētu Lieldienas ģimenes lokā.
Liels paldies visiem par jautri un izzinoši kopā pavadītu laiku.
Priecīgas Lieldienas!

Lāču pamatskolas skolotāja Nataļja Laitāne

Ārlietu ministrija izsludina Eiropas dienai veltītu video konkursu jauniešiem