Muzikālais ‘’sprādziens’’ Špoģu vidusskolā

Izglītība

Programmas Latvijas skolas soma ietvaros Špoģu vidusskolas 5.- 9.klašu izglītojamajiem bija iespēja piedalīties klātienes muzikālajā koncertlekcijā ‘’Sprādziens mūzikā’’. Koncertlekciju organizēja dziedātājs Mikus Abaroniņš un multiinstrumentāliste Atra Abaroniņa. Pasākuma ietvaros skolēniem bija iespēja izzināt populārās mūzikas vēsturi, sākot no 1920.gada līdz pat mūsdienām. Tas bija ceļojums laikā, kā mūzika iet roku rokā ar 20.gs vēstures lielākajiem notikumiem un atspoguļo savu laikmetu. Mūziķi izpildīja visiem zināmas un iemīļotas melodijas, kuras ir radījuši tādi pasaules šovbiznesa spīdekļi un grupas, kā QUEEN, Maikls Džeksons, The Beatles, Rolling Stones u.c.

Kopumā koncertlekcijā piedalījās 130 Špoģu vidusskolas pamatskolas posma izglītojamie, kuriem arī bija iespēja pārbaudīt savu erudīciju mūzikā un uzdot jautājumus mūziķiem. Skolēni ar sajūsmu aplaudēja māksliniekiem un atzinīgi novērtēja viņu profesionalitāti, un prasmi strādāt ar publiku.

Pēc pasākuma skolēni atzina, ka koncertlekcija bija izzinoša un izklaidējoša. Vadītāji bija sagatavojuši ļoti interesantu un piesātinātu programmu, kas ļāva ne tikai izzināt mūzikas vēsturi, bet arī izbaudīt dažādu laiku, populāro žanru skanējumu klātienē. Tas bija ļoti jauks notikums, un izteica cerību, ka nākotnē atkal piedzīvos ko līdzīgu.

Špoģu vidusskola pateicas koncertlekcijas autoriem un izpildītājiem, kas spēja skolēniem radīt neaizmirstamas emocijas, kā arī deva jaunas zināšanas un motivāciju pētīt un izzināt ne tikai mūsdienu mūziku, bet arī skaņdarbus, kurus bija iemīlējuši viņu vecāki un pat vecvecāki.

Kā metāllūžņi kļūst par mākslu