Militārajās mācībās “Steele Brawler” pilnveido sabiedroto bruņoto spēku kaujas spējas

AKTUĀLI

No 13. līdz 18. aprīlim, Daugavpils novadā poligonā “Meža Mackeviči” notiks militārās mācības “Steele Brawler”, lai trenētu un pilnveidotu Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas kaujas spējas un bruņoto spēku savstarpējo sadarbību.

Militārajās mācībās “Steele Brawler” piedalīsies aptuveni 600 karavīru un 100 militārās tehnikas vienības. Mācību mērķis ir pilnveidot Latvijā izvietotās NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupas spēju darboties kā pilnībā integrētai un saliedētai kaujas vienībai.

Daudznacionālo kaujas grupu Latvijā vada Kanāda, un to veido aptuveni 1400 karavīru no Albānijas, Čehijas, Itālijas, Kanādas, Melnkalnes, Polijas, Slovākijas, Slovēnijas un Spānijas, kas rotācijas kārtībā pilda dienesta pienākumus Latvijā, piedaloties mācībās kopā ar Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem, tādējādi uzlabojot savietojamību ar reģionālajiem sabiedrotajiem, lai spētu reaģēt uz drošības vides izaicinājumiem.

NATO paplašinātās klātbūtnes kaujas grupu izveides un izvietošanas mērķis ir veicināt NATO īstenoto atturēšanu un stiprināt alianses aizsardzību, demonstrējot alianses solidaritāti un apņēmību aizstāvēt aliansi pret jebkāda veida agresijas izpausmēm. Svinīgā NATO paplašinātās klātbūtnes Latvijā kaujas grupas sagaidīšanas ceremonija notika 2017. gada 19. jūnijā Ādažu bāzē.

Iedzīvotāju ievērībai!

No 13. līdz 18. aprīlim maršrutā Ādažu bāze – Daugavpils novads, poligons “Meža Mackeviči” – Ādažu bāze notiks sabiedroto bruņoto spēku tehnikas, tai skaitā bruņutehnikas, pārvietošanās un tās laikā iespējami īslaicīgi satiksmes ierobežojumi.

Bruņotie spēki atvainojas par sagādātajām neērtībām un lūdz ar izpratni izturēties pret iespējamiem satiksmes kustības īslaicīgiem apgrūtinājumiem, kas var rasties sakarā ar pastiprinātu militārās tehnikas pārvietošanos pa autoceļiem.

Militārās tehnikas kolonnas pavada Militārā policija vai Pārvietošanas koordinācijas centrs. Tuvojoties militārās tehnikas kolonnai, bruņotie spēki aicina autovadītājus ievērot ceļu satiksmes noteikumus un netraucēt kolonnu kustību, piemēram, mēģinot to apdzīt.

Informāciju sagatavoja:
AM Militāri publisko attiecību departamenta
Preses nodaļas vecākā referente
Majore Mairita Senkevicina
Tālrunis: 67335067
E-pasts: mairita.senkevicina@mod.gov.lv

Piešķirs 45,5 miljonu eiro atbalstu lauksaimniekiem un pārtikas ražotājiem