“Mēs esam Latvija!”

Izglītība

16.novembrī, gaidot Latvijas 105.gadadienu,  Ilūkstes Raiņa vidusskolas skolēni un skolotāji pulcējās Ilūkstes Kultūras un mākslas centrā, kur programmas ”Latvijas skolas soma” ietvaros norisinājās koncertlekcija “Mēs esam Latvija!”.

Koncerta sākumā visus klātesošos valsts jubilejā sveica skolas direktore Velta Šterna, vēlot visiem uzticību, cītību, godaprātu un sirsnīgus, priecīgus valsts svētkus!

Mūziķi Emīls Kivlenieks un Kārlis Mangulsons iepazīstināja skolēnus ar izciliem latviešu sasniegumiem dažādās jomās Latvijā un pasaulē. Koncertlekcija ir vēstījums par Latviju kā iespēju zemi, no kuras nāk augsta līmeņa profesionāļi un izcilības, kas visi kopā veido Latviju.

Koncerta laikā skolēni ar aizrautību atbildēja uz viktorīnas jautājumiem, uzzinot daudz jaunas informācijas. Latviešu komponistu Z.Liepiņa, R.Kaupera, U.Marhilēviča u.c. mūzika vienaldzīgu neatstāja nevienu,  daudzi skolēni un skolotāji dziedāja kopā ar māksliniekiem.

Visiem skolēniem koncertlekcija patika.

2.a klasei patika dziedāt un “pakustēties”, jo koncertos vienmēr jāsēž kārtīgi, bet šajā varēja “dejot”.

7.a klase kopā ar savu klases audzinātāju Viku Oļehnoviču uzskata, ka koncerts bija ļoti interesants. Mārtiņam koncertā patika dziedāt un dejot līdzi  Mārim Kivleniekam. Imantam patika, kā stāstīja par nozarēm, kurās Latvija ir atpazīstama arī citviet pasaulē. Arī Renāts atzīmē, ka ir interesanti uzzināt ko jaunu par savu valsti. Danielam, Samantai, Gabriellai un Ievai patika koncerta vadītājs, jo viņš bija jautrs, harizmātisks, ar labu humora izjūtu un lieliski prata visus ieinteresēt.

9.c klases skolēni arī uzskata, ka koncerts, pateicoties vadītāja spējai aizraut publiku, bija dinamisks, atraktīvs un tādu koncertu gribētu vēl apmeklēt.

Arī 10.a klasei patika atraktīvi, jautri vadītāji. Kā saka jaunieši, pavisam īsa laikā varēja iepazīties ar  Latvijas cilvēku sasniegumiem visās jomās, patika tas, ka iesaistīja publiku koncertā. Laiks paskrēja nemanot.

Pateicamies Ilūkstes Kultūras un mākslas centra darbiniekiem par sadarbību.

Programmas “Latvijas skolas soma” koordinatore Ilga Kaniņa

Valsts svētku priekšvakarā pasniegti pašvaldības pateicības un atzinības raksti