Medumu pagasta svētki “Prieks, kur tu rodies?”

AKTUĀLI

Kā jau ierasti pēc tradīcijas septembra otrajās brīvdienās Medumu pagasta iedzīvotāji un viesi sanāca uz Medumu pagasta svētkiem, kuri šogad noritēja 14. septembra pēcpusdienā un kopā tika nosvinēta 317. gada ciema gadskārta. Taču šoreiz svētki bija īpaši arī ar to, ka tika svinēta Medumu pagasta ģērboņa un oficiālo pagasta svētku 15. gadskārta. 2004. gada 25. augustā heraldikas komisija apstiprināja Medumu pagasta ģērboni ar sekojošo heraldisko aprakstu - “Zaļā laukā sudraba ozols ar divdesmit četrām lapām uz zelta četrkaļņa”, kuru vēlāk parakstīja tā laika Latvijas Valsts prezidente Vaira Vīķe-Freiberga.

Pagasta svētku nosaukums šogad bija “Prieks, kur tu rodies?” ar mērķi, lai viesi varētu izzināt, kā tas rodas, kur tas meklējams un cik dažāds tas var būt.

Radošās un izzinošās darbnīcās viesi varēja izmēģināt printēt ar kartupeļiem, veidot zīmējumus burciņās ar krāsoto mannu, iziet cauri ar aizsietām acīm sajūtu stūrīti, un tad kopā ar Daugavpils Universitātes studentēm iepazīt dažādus ķīmijas eksperimentus. Bija liels prieks pasākuma organizētājiem un aktivitātēs iesaistītajiem cilvēkiem redzēt, ka darbnīcas interesēja visus pasākuma apmeklētājus, neatkarīgi no viņu vecuma.

Citā brīvbrīdī sanākušie tikai aicināti piedalīties tādās sporta spēlēs, kā šautriņu mešana, basketbola bumbas mešana grozā un maisa mešanā uz attālumu. Pēcāk pirms svētku koncerta sākuma, galveno vietu ieguvēji tika arī apbalvoti. Taču kam mazāk bija svarīgs sacensību gars, varēja izmēģināt dārza spēles, kuras cītīgi vasaras laikā projekta ietvaros veidoja Jauniešu centra vadītāja Diāna Mikulane kopā ar Medumu pagasta jauniešiem.

Īpašie viesi pasākumā bija biedrība “Drive 2 Daugavpils”, kuri uz pasākumu bija ieradušies ar savā īpašumā esošiem dažāda tipa pārveidotiem uzticamiem “dzelzs zirgiem”. Taču tos, kurus ne īpaši interesē mašīnas, varēja iepazīties ar dzīvnieciņiem no Latgales zoodārza, doties izpriecāties piepūšamajās atrakcijās, pacienāties ar cukurvati, mājas sieru ar medu vai sasildīties ar zirņu zupu, kuru ar lielu mīlestību sagādāja Medumu pamatskolas pavāres.

Lielo svētku laiks ir brīdis, kad var izcelt un apsveikt vietējos iedzīvotājus, jo bez viņiem šo svētku nebūtu, tāpēc tika veltīta uzmanība daudziem cilvēkiem, kuriem tika izteiktas pateicības par apzinīgi veikto darbu Medumu pagasta un tā iedzīvotāju labā. Tika arī izcelti šajā gadā dzimušie un Medumu pagastā deklarētie bērni.

Šī gada īpašā pateicības tika sniegta Jeļenai Stikānei, kura ilgus gadus savu dzīvi bija saistījusi ar skolas darbību un daudzus gadus pildīja Medumu pagasta bibliotekāres amatu, kā arī sniegta Mečislavam Koroļam, kurš pats organizēja privātkolekcijas izstādi “Naudas zīmes Latvijā - 1918. - 2018. gads”, tādējādi arī popularizējot Medumu pagastu.

Par cītīgi veikto darbu pateicības tika sniegtas arī Medumu pagasta darbiniekiem - Feoktistam Mukštavinskim, Jurim Piperam un Vitai Mikulānei.

Savukārt, ar jauniešu darbību saistītās aktivitātēs pateicības tika sniegtas Medumu pagasta jauniešiem Ērikam Surmovičam, Rihardam Vaņkovam un Jauniešu centra vadītājai Diānai Mikulānei.

Kad jau pienāca laiks svētku koncertam, tas sniedza viesiem daudzus patīkamus muzikālus pārsteigumus. Šī gada svētkos priecēja divi, ar kaimiņvalsti Lietuvu saistīti  kolektīvi - Daugavpils lietuviešu biedrības “Rasa” amatiermākslas kolektīvs un Zarasaju pilsētas folkloras kopa “Čir-vyr-vyrai”; ar apburošu balsi un enerģiju pārsteidza soliste Marija Gerbredere, kā arī kopā ar mums bija ansamblis Henrija Deruka vadībā, kurš ar savu muzikālo prasmi uzstājās arī Daugavpils novada svētkos pie Medumu pagasta stenda. Koncertu noslēdza talantīgais Medumu pamatskolas marionešu teātris, kurš prezentēja etīdi par ļoti zināmo konkursu “Eirovīzija”. Kad koncerts bija noslēdzies un garīgā apetīte tika piepildīta, viesi tika aicināti pamieloties ar gandrīz vai jau tradicionālo medus kūku, kura šogad svēra 10kg.

Vēlamies pateikties visiem pasākumā iesaistītajiem cilvēkiem, jo bez viņiem šie svētki nenotiktu - brīvprātīgiem, kurus sagādāja Daugavpils pilsētas Jaunatnes departaments, kā arī vietējiem Medumu jauniešiem, Medumu pagasta darbiniekiem, kuri rūpējās par aktivitātēm pirms un pēc pasākuma, Medumu pamatskolas pavārēm, kuras jau ne pirmo reizi priecē ar gardām zupām pasākumu laikā, Medumu pagasta Maizīšu ģimenei par to, ka cītigi sagādā medu mūsu organizētajiem pasākumiem. Atsevišķs paldies jāsaka arī visās aktivitātēs un darbnīcās iesaistītām pusēm, jo tieši jūs radījāt šos svētkus! Izsakām arī pateicību Daugavpils novada domei un Medumu pagasta pārvaldei, par šādu svētku finansēšanu!

Nākamgad solāmies, ka svētki būs vēl lieliskāki, tāpēc noteikti tiksimies vēlreiz!

Informāciju sagatavojusi: Elizabete Poddubnova

Foto: Vitālijs Dedels

FOTOGALERIJA

Bebrenes brīvprātīgās ciemos pie Kalupes sociālo pakalpojumu centra klientiem