Medumos notika mākslas plenērs “Medumu parks”

Jaunatnei

Pirms Līgo svētkiem, 11. jūnijā, kad daba Medumu parkā ir viskošākā, jauniešu centrs  nolēma organizēt "Plenēru” (mākslas darbnīca).
Šo meistarklasi vadīja J. Muštavinska. Viņa iemācīja jauniešiem un bērniem uzzīmēt to, ko redz dabā, kā to pareizi darīt, lai uz papīra lapas attēlotu telpu. Pastāstīja par perspektīvas principiem, kā uzklāt krāsas, kādus toņus izvēlēties, kā labāk sajaukt krāsas un parādīja to praktiski, kā arī atbildēja uz visiem jautājumiem. Mazākajiem dalībniekiem palīdzēja vecāki, citiem vārdiem sakot, pabeidza zīmēt uzsāktās gleznas. Zīmēšanā bērni lietoja guašas un eļļas krāsas.

Pašlaik visas  plenērā radītās gleznas var apskatīt izstādē Medumu pārvaldes pirmajā stāvā. Bet ar to izstāde nebeidzās, jo otrajā stāvā var aplūkot gleznas, kuras uzzīmēja nedaudz vecāka paaudze, kuriem ļoti patīk Medumu parka košās un skaistās vietas. Šīs gleznas pieder  Jevgēnijai Muštavinskai, Robertam Krauklim, Marinai Lavrinovičai, Valērijai Sinicai.

Izstādei var aplūkot līdz pagasta svētkiem ieskaitot.

Informāciju sagatavoja: Diana Mikulāne
Foto: Jevgeņija Muštavinska

 

Līgo svētki Līksnā