Matemātikas nedēļa Zemgales vidusskolā

Demenes pagasts

„Matemātika ir tik nopietns priekšmets, ka nevajadzētu palaist garām izdevību padarīt to mazliet saistošāku.” /Blēzs Paskāls/

No 11. līdz 14. aprīlim Zemgales vidusskolā notika Matemātikas nedēļa. Matemātikas nedēļa tika organizēta, lai attīstītu skolēnu pētniecisko interesi, viņu individuālās, radošās un intelektuālās spējas.

Matemātika ir eksakts mācību priekšmets, kas prasa koncentrēšanās prasmi, pacietību un uzmanību. Matemātikas nedēļas laikā skolēni un viņu skolotāji darbojās atraktīvi un lietderīgi: 5. – 6. klašu skolēni aktīvi piedalījās viktorīnā “Vai Tu esi gudrāks par 5-klasnieku?”, 3. – 4. klašu izglītojamie piedalījās spēlē “Aizraujošā matemātika”, savukārt, vidusskolēni rādīja savas matemātiskās spējas “Erudītā”. Visas klases piedalījās izstādēs “Mēs skaitļos” un “Viss par “klases” skaitli”, kā arī “QR dienā”, kurā uzdevums likās vienkāršs – meklēt pa skolu izvietotos QR kodus un iegūt vajadzīgās dzejas rindiņas, bet tālāk tās vajadzēja salikt pareizā secībā, lai izveidotos dzejolis, kas saistīts ar matemātikas likumiem.

Matemātikas skolotāji šīs nedēļas laikā centās skolēnus pietuvināt matemātikai un parādīt, ka tai ir liela loma mūsu dzīvē. Skolotāju novēlējums ir, lai ceļš līdz pareizajai atbildei vienmēr sagādā gan prieku, gan gandarījumu!

Santa Kulakova, matemātikas un datorikas skolotāja

Zemgales vidusskolas 9. klase iepazina Saeimu