Dodies garšu ceļojumā uz “Mājas kafejnīcu dienām” Sēlijas salās

AKTUĀLI

Šajā gadā ceļotājus gaida 27 gardas adreses “Mājas kafejnīcu dienās” visā Sēlijas vēsturiskajā zemē. Uz vienu vai divām dienām pie sevis aicina improvizētas kafejnīcas lauku sētās un tūrisma galamērķos, kas sarūpējušas arī plašu kultūras programmu.

Sēlis ir vienpatis – mežu, purvu un pļavu cilvēks. Nogurušam ceļiniekam viņš aizdos savu mēteli, uzvārīs siltu zupu un nosēdinās pie sprakšķošas malkas plīts, lai kopīgi paklusētu par lielām lietām. “Mājas kafejnīcu dienas” ir iespēja ikvienam palūkoties tuvāk, kā tad sēļi dzīvo un kas tās par salām bez jūras.

Daudzas Sēlijas mājas kafejnīcas priecēs ar savās saimniecībās audzētiem un pašu rokām gatavotiem produktiem. Sēlpils pagasta “Boļānos” saimniece galdā cels pašas ceptu rupjmaizi. “Šēderē pie upes” varēs baudīt svaigu meža ogu desertu. Vīnogu selekcionāra Paula Sukatnieka dārzā piedāvās dolmas krējuma mērcē, bet Elkšņu pagasta “Dzelmītēs” būs iespēja atcerēties, kā garšo cigoriņu kafeja.

Sēlijas dārzos nogatavojusies jaunā rudens raža un daudzās no kafejnīcām varēs ne vien izbaudīt gardu maltīti, bet arī iegādāties lauku labumus – medu, zāļu tējas, ābolus un svaigus dārzeņus. Subatē līdztekus mājražojumu tirdzniecībai norisināsies arī Krāmu tirdziņš, bet Bebrenes dzirnavās tirgos gan austus audumus, gan melno keramiku.

Sēlijas salas parūpējušās arī par plašu kultūras programmu. Kalna pagasta “Pilskalnos” tiks iegriezta vinila ballīte, bet Sunākstē muzicēs grupa zaļumballes noskaņās un varēs doties braucienos ar zirga pajūgu. Savukārt Ērberģes muižā uz ekskursijām aicina pats barons fon Hāns un viņa baronese.

Augustplatz ražas svētkos Kalkūnes pagastā varēs baudīt ne tikai gardus ēdienus, bet arī satikt trušu saimi un piedalīties jogas meistarklasē😊

Visās kafejnīcās apmeklējums obligāti iepriekš jāpiesaka! (Augustplatz gaidīs arī bez iepriekšējas pieteikšanās!) Norēķināšanās kafejnīcās tikai skaidrā naudā. Visa informācija par vietām, dalībniekiem un ēdienkartēm katrā Sēlijas mājas kafejnīcā atrodama kartē ej.uz/kafejnicasselija, bet plašāk par akciju var uzzināt vietnē majaskafejnicas.lv.

Kafejnīca “Ošlejas” Paula Sukatnieka “Apsītēs" Dvietes pagastā

Augustplatz ražas svētki Kalkūnes pagastā

Dzirnas Bebrenē

Grāfienes stāsts Bebrenē

Mikado Ilūkste

Raibais tirgus Subatē

Šēderē pie upes

Māju kafejnīcu dienas ir reģionāla tūrisma galamērķa popularizēšanas pasākums, kas šogad notiek jau ceturto gadu dažādos Latvijas reģionos no jūlija līdz oktobrim. Sēlijā tās organizē Latvijas Investīciju un attīstības aģentūra (LIAA), Lauku Ceļotājs / Baltic Country Holidays un kopienu sadarbības tīkls “Sēlijas salas” sadarbībā ar Augšdaugavas, Jēkabpils un Aizkraukles novada tūrisma informācijas centru.

Uzņēmēji aicināti uz informatīvo semināru