Mācību norise Daugavpils cietoksnī un M. Rotko mākslas centrā

Demenes pagasts

Pavasaris vienmēr ir labs laiks ceļojumam, tāpēc 26. maijā 4.,6.,7. un 10.  klašu skolēni nolēma braukt uz Daugavpils cietoksni. Tā bija ļoti interesanta mācību norise, kurā skolēni ļoti daudz uzzināja par Daugavpils cietoksni. Sākumā gids iepazīstināja ar cietokšņa vēsturi, no viņa stāsta bērni uzzināja, ka Daugavpils cietoksnis ir unikāls valsts arhitektūras un kultūrvēstures piemineklis, un tas ir pēdējais bastionu tipa cietoksnis pasaulē, un, skatoties no putna lidojuma, cietoksnis atgādina saules, zvaigznes, bruņurupuča vai sikspārņa formu. Ar ļoti lielu interesi skolēni apskatīja neparastu baltu zirgu, ar kuru visiem gribējās nofotografēties.

Vēl bija iespēja apmeklēt Daugavpils Marka Rotko mākslas centru, kur no gida stāsta skolēni uzzināja par pašu gleznotāju un par viņa unikāliem darbiem. Līdzās Rotko centram atrodas kultūras un mākslas galerija –“ Martinsona māja” ar keramiķa Pētera Martinsona darbu pastāvīgo ekspozīciju “Sapņu pilsēta”.

Laiks bija jauks, un visiem bija ļoti patika piedalīties šajā mācību norisē!

Olesja Sekane, 4. klases skolniece: ”Man ļoti patika baltais zirgs un gida stāsti!”

Anastasija Griņeviča, 7. klases skolniece:” Īpaši man patika gleznas. Man arī gribētos tā zīmēt!”

Kristina Filimonova, 6. klases skolniece: “Es uzzināju, ka mākslinieks Marks Rotko gleznoja noskaņu. Man patika viņa abstrakcionisma gleznas.”

Alīna Ciunele, 7. klases audzinātāja, Zemgales vidusskola

Tikšanās ar žurnālistiem