Līgo skaisti Kalupē!

Kultūra

21. jūnijā Kalupes krustcelēs uzliktā četru debess pušu norāde aicināja Jāņa bērnus ielīgot Jāņus pie zīmes ,,Kalupe”sev tīkamā vietā: Keišos, Silagolā, Baltačos vai  Baltmuižā. Tuvojoties vakaram, baltā zirgā jājam parādījās līgotāja, kas vēstīja par vasaras saulgriežu ieskandināšanu...

Ar skanīgajām dziesmām iedzīvotājus priecēja vīru vokālais ansamblis ,,Čvartaks” un folkloras kopa ,,Kolupka”. Lai īstenotu Jāņu nakts burvestības, ,,raganiņas”-deju kopas ,,Balance” dalībnieces - bija noīrējušas limuzīnu Jāņu nakts krāsā un ,,Zapiņu”.

Kalupes pagasta vadītāja Ināra Ūbele zirga pajūgā apbraukāja visus četrus ugunskurus, suminot Līgas un Jāņus. Līgai Prigodai un Jānim Tenisam   Keišos, Vēliku ģimenes trijiem Jāņiem un Līgai Grigorjevai Baltmuižā, Līgai  un Jānim Melderiem Baltačos, Līgai  Seilei un Ivanam Rakickim Silagolā tika uzticēts iedegt ugunskurus 23.jūnijā pulksten 23.00.

Lai visiem kalupiešiem paliek neaizmirstama gada garākā diena un īsākā nakts!

Kalupes pagasta kultūras darba vadītāja Inita Ivdra

Izcīnīta Grand Prix balva interneta konkursā "Number One"