Līgo noskaņās tika aizvadīts Kalkūnes Jauniešu centra pasākums “IE_LĪGO!” Augšdaugavas novada jaunatnei

AKTUĀLI

17. jūnijā Raiņa mājā Berķenelē notika Kalkūnes jauniešu centra organizētais pasākums Augšdaugavas novada jauniešiem „Ie_Līgo!”. Pasākums „Ie_Līgo!” svinīgi tika atklāts Raiņa mājas klētī, kur visus dalībniekus svinīgi sagaidīja vakara vadītāja un Kalkūnes jauniešu centra jaunieši no Kalkūnes un Sventes pagastiem.

Pasākumam sākoties, uzreiz sāka valdīt Līgo svētkiem raksturīgā atmosfēra, kas ļāva visiem jauniešiem noskaņoties turpmākajām Līgo aktivitātēm. Ar sirsnīgām uzrunām pasākuma dalībniekus priecēja Jāņa Raiņa mājas direktore Inese Bērziņa un Augšdaugavas novada bērnu tiesību aizsardzības speciāliste Natālija Pēterāne, kam sekoja Līgo tematikai sagatavotās stafetes Raiņa mājas dārzā.

Pasākuma laikā, Augšdaugavas novada jauniešiem tika piedāvātas sešas lustīgas Līgo tematikai sagatavotās stafetes, kurās ņēma dalību jaunieši no Līksnas, Vaboles, Skrudalienas, Salienas, Višķu, Dubnas, Kalupes, Maļinovas, Demenes un Lauceses pagastiem. Kopumā pasākuma piedalījās 80 dalībnieki.

 Pēc pasākuma aktīvās Līgo stafešu daļas, pasākuma laikā norisinājās “Līgo Rituāls”, kurā katra jauniešu centra jaunieši varēja uzzināt, kas tad viņu jauniešu centru sagaidīs visa nākošā gada laikā. Pēc “Līgo Rituāla”, kas norisinājās Raiņa mājas dīķī uz ūdens, pēc tradīcijas kopīgā lāpu gājienā tika kopīgi iedegts Līgo ugunskurs, kam sekoja pasākuma dalībnieku apbalvošana. Visu Līgo stafešu laikā, katra jauniešu centra komanda sniedza ļoti labus rezultātus, līdz ar ko I. vietu izcīnīja komanda “Gurķīši”, II. vietu ieguva komanda “Lietus”, bet III. vietā ierindojās komanda “Ilze”. Arī pārējie pasākuma dalībnieki, un Augšdaugavas novada jaunatnes lietu speciālisti tika apbalvoti ar nelielām piemiņas balvām. Pasākuma „Ie_Līgo!” laikā ikvienam tā dalībniekam bija vienreizēja iespēja iepazīties ar slavenā rakstnieka Jāņa Pliekšāna dzīvesvietu un izjust tradicionālo Līgo vakara atmosfēru, kas valdīja visapkārt.

Īpašu pateicību Kalkūnes pagasta jauniešu centrs izsaka tradīcijām bagātākajai maizes ceptuvei Latvijā – A/S “Latvijas Maiznieks”, kas bija šī jauniešu pasākuma “Ie_Līgo!” galvenais sponsors. Tieši “Latvijas Maiznieks” nodrošināja mūs ar savu garšīgo produkciju, kur ikviens pasākuma dalībnieks varēja nogaršot tējas pauzes laikā.

Kalkūnes jauniešu centrs izsaka pateicību Raiņa mājas direktorei Inesei Bērziņai un Raiņa mājas darbiniekiem, Kalkūnes pagasta kultūras menedžerei Allai Izranovai, Augšdaugavas novada centrālās administrācijas jaunatnes lietu speciālistei Oļesjai Ņiķitinai, Augšdaugavas novada bērnu tiesību aizsardzības speciālistei Natālija Pēterāne, Kalkūnes pagasta pārvaldei un komunālā dienesta darbiniekiem, par palīdzību šī pasākuma tapšanā. Liels paldies arī  jauniešu komandām no Līksnas, Vaboles, Skrudalienas, Salienas, Višķu, Dubnas, Kalupes, Maļinovas, Demenes un Lauceses pagastiem, kas ielīgoja kopā ar mums – Kalkūnes jauniešu centra jauniešiem no Kalkūnes un Sventes pagastiem!

Pasākuma organizētāji:
Kalkūnes jauniešu centra jaunieši no Kalkūnes un Sventes pagasta

Jaunatnes lietu speciālisti Natālija Polovaja un Andrejs Rucko

Saulgriežu maldugunis Juzefovas parkā