Lieldienu radošā darbnīca Nīcgalē

Jaunatnei

14. aprīlī Nīcgales bērni un jaunieši kopīgi radīja Lieldienu noskaņu! Lieldienas jeb pavasara saulgrieži mūsu senču paražās tika svinētas par godu pavasara atnākšanai un saules atdzimšanai. Olu krāsošana ir populārākā Lieldienu tradīcija un, lai mūsu senču tradīcijas tiktu koptas Nīcgales bērniem un jauniešiem bija iespēja piedalīties olu krāsošanas darbnīcā.  

Olas tika krāsotas ar tradicionālajām sīpolu mizām, kā arī tika eksperimentēts ar citām krāsošanas tehnikām. Rezultāta tika iegūtas skaistas, krāsainas oliņas, kuras jaunieši ņēma sev līdzi uz mājām, lai būtu gatavi olu kaujām ar saviem ģimenes locekļiem.

Tāpat jaunieši minēja mīklas, spēlēja spēles, burtu rēbusos centās atrast paslēptos Lieldienu ticējumus un pats svarīgākais - kopā jautri pavadīja laiku.

Paldies jauniešiem par aktivitāti un radošumu! Uz tikšanos citos pasākumos!

Līga Vaidere, Jaunatnes lietu speciāliste

Bērnu un jauniešu diena Višķos