Lāču pamatskolas sestklasnieki dodas Meža ekspedīcijā

Izglītība

Skaistajā saulainajā septembra dienā Lāču pamatskolas 6. klases skolēni devās uz Kalupes mežu LVM “Meža ekspedīcijā”.

Pirms došanās mežā katrs saņēma savu darba burtnīcu, kurā bija jāveic dažādi uzdevumi.

Ekspedīcijas laikā skolēni piedalījās 10 dažādas aktivitātes, kurās veica uzdevumus un uzzināja daudz jauna.

Skolēni uzzināja, kādas īpašības ir jāņem vērā, lai atrastu Latvijas skaistākos kokus, no kuriem ievāc sēklas, lai izaudzētu spēcīgu stādu. Skaitīja kokus un aprēķināja, cik koku aug 1 hektārā. Pārliecinājās par to, ka, strādājot mežā, nepieciešams izmantot arī matemātikas zināšanas. Skolēni iemācījās izmērīt koka augstumu, ņemot palīgā divus kociņus un “pēdas”. Arī viņi uzzināja, kā aizsargāt mežu no dažādiem postītājiem, uzzināja, kāpēc izcirtumos atstāj augstos celmus, kokus ar dobumiem un ligzdām. Bija interesanti uzzināt, kā kopj mežus, kāpēc nepieciešama meža retināšana, ar kādu tehniku un instrumentiem strādā mežkopji. Skolēniem bija iespēja nozāģēt koku un izmēģināt mežkopju instrumentus. Interesanti bija uzzināt, ka ziepju burbuļos, viskozē, aspirīnā, celofānā ir izmantojamā izejviela – koksne.

Pēdējā aktivitātē bija pienācis laiks izmantot kokmateriālus, kas izaug mežā. Kopīgi sadarboties, skolēni uzbūvēja tiltu bez naglām, un paši to arī izmēģināja.  Tilts turējās stingri. Šī bija visinteresantākā stacija, jo visiem kopā bija jāsadarbojas, jāpalīdz – tikai tā tilts varēja sanākt stabils.

Pēc aktivitātēm bija pienācis laiks atpūtai. Organizatori bija parūpējušies par ugunskura vietu. Skolēni kopā ar skolotāju cepa līdzi paņemtas desiņas, pārrunāja šajā dienā uzzināto, kā arī priecājas par labo garastāvokli un saulaini dienu.

Diena bija jauka un interesanta. Paldies Latvijas Valsts mežiem!

N. Laitāne

Vaboles skolēni Meža ekspedīcijā