Lāču pamatskolas izcilnieki un aktīvisti dodas ekskursijās

Izglītība

Vienmēr patīkami saņemt dāvanu par labi paveiktu darbu. Lāču pamatskolā ir patīkama tradīcija: mācību gada beigās sumināt darba rezultātus un atbalstīt skolēnus ar ekskursijām. Katram skolas audzēknim ir iespēja doties aizraujošā ceļojumā, ja viņš ir labi un teicami mācījies, bija aktīvs interešu izglītības dalībnieks, aktīvi piedalījās skolas rīkotajos pasākumos, kā arī ar savu aktīvo līdzdalību olimpiādēs un konkursos ir popularizējis skolas vārdu novadā un valstī. 25.maijā ilgi gaidītajā ekskursijā uz Jūrmalas Līvu akvaparku devās 30 Lāču pamatskolas 4. – 9. klašu grupas skolēni. Šis brauciens vienmēr sagādā bērniem lielu prieku, it īpaši jautru un aktīvu skolotāju un Naujenes pagasta autobusa vadītāja kompānijā. Četru stundu laikā skolēni baudīja siltu ūdentiņu, izbrauca slidkalnos, sildījās pirtīs un džakuzī. Pēc akvaparka apmeklējuma ārā bērnus sagaidīja spilgta Jūrmalas saulīte, kura vilināja un rādīja ceļu uz Rīgas jūras līča pludmales pusi. Daži no bērniem redzēja jūras viļņus un ieelpoja jūras gaisu pirmo reizi dzīvē.

1.-3. klašu grupas skolēni pirmā vasaras brīvlaika dienā devās ekskursijā uz Latgales Kultūrvēstures muzeju Rēzeknē. Skolēniem parādīja ekspozīciju „Latgales glezniecība”. Liels pārsteigums skolēniem bija uzzināt, ka Rēzeknē atrodas lielākā Latgales keramikas pastāvīgā ekspozīcija Latvijā un pasaulē. Keramikas ekspozīcijas skolēniem parādīja un pastāstīja, ka no māla izgatavo ne tikai traukus, bet arī svilpes, svečturus un pat lustras.

Ekskursijas laikā skolēniem pastāstīja skaistu leģendu par valdnieku un viņa meitām Rozāliju, Lūciju un Mariju, kas cieši saistīta ar Rēzeknes vēsturi. Iedvesmojoties ar leģendas stāstījumu skolēniem bija iespēja radoši pastrādāt un izgatavot rozi.

Izzinot Rēzekni, skolēni dodas uz Rēzeknes pilskalnu, kur ir saglabājušās Livonijas ordeņa pilsdrupas. Tur bērni jautri pavadīja laiku un apskatīja Rēzekni no pilskalna virsotnes.

Visi bērni atbrauca no ekskursijām apmierināti un laimīgi. Bet mums, skolotājiem, skolas administrācijai, ir liels prieks atrasts variantu, kā pateikties tiem bērniem, kuri grib, mēģina un daudz dara savas skolas labā.

Iedzīvotāji aicināti piereģistrēt savu mājokli Ukrainas bēgļu izmitināšanai