Lāču pamatskolā startē “Bērnu žūrijas 2022” grāmatu lasījumi

Izglītība

2022. gada 7. oktobrī pie Lāču pamatskolas 2. klases skolēniem viesojās Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekāre Aiga Soldatjonoka un NTB praktikante Anita Kardele. NTB Bērnu nodaļas bibliotekāre iepazīstināja mazus lasīšanas ekspertus ar konkursa noteikumiem, grāmatu kolekciju, ka arī nolasīja priekšā Terezas Sedivas grāmatu “Kurmis melni baltā alā”.  A. Kardele pastāstīja interesantus faktus par kurmjiem. Savukārt izglītojamie padalījās ar savām zināšanām un to, kā viņi bija satikuši kurmjus dārzos un laukos.

Grāmata stāsta par bailīgo kurmi, kurš dzīvo pazemē, melni baltā alā. Viņa ikdiena ir vienveidīga, skumīga un bezkrāsaina. Vienīgais kurmja draugs ir koši sarkans Kroņlukturis, kurš katru dienu stāsta par krāsainu un prieka pilnu pasauli ārpus tumšās alas. Vienā dienā Kroņlukturis pēkšņi pazuda. Kurmis iegrima skumjās un asarās, tomēr nolēma saņemt dūšu un doties krāsu un gaismas meklējumos.  Grāmatas beigās kurmim parādījās daudz jaunu draugu un viņa ala kļuva skaista un gaiša.

Apspriežot grāmatu, bērni ne tikai prātoja par pasaules krāšņumu, draudzību un pozitīvo emociju nozīmi cilvēka dzīvē, bet arī uzzināja daudz interesantu faktu par kurmjiem.

Pasākuma noslēgumā izveidojām katrs savu laimīgo zābaciņu, kuru izdaiļoja ar krāšņām rudens lapām. Bērni apņēmās izlasīt arī parējās “Bērnu žūrijas 2022” grāmatas. Sirsnīgi pateicāmies Naujenes tautas bibliotēkas Bērnu nodaļas bibliotekārei Aigai Soldatjonokai par šo dzīvespriecīgo un izzinošo grāmatas lasījumu!

Lāču pamatskolas skolotāja palīgs, NTB praktikante Anita Kardele

Bibliotekārā stunda - kvests “Iepazīsti Latviju un Naujeni kopā ar datubāzi Letonika”