Kur dzīvo keramika un lelles

Izglītība

5. oktobrī Randenes pamatskolas 1.-4. klašu skolēni programmas "Latvijas skolas soma" ietvaros devās uz Polikarpa Čerņavska darbnīcu un Leļļu karaļvalsti Preiļos.

Polikarps Čerņavskis bija viens no Latgales keramikas veicmeistariem. Viņš vienmēr vēlējies, lai viņa mājā saglabājas senās keramikas tradīcijas.

Šo māju īsti nevar saukt par muzeju. Protams, šeit var iepazīties ar vecmeistara daiļradi. Ieskatīties Latgales podniecības vēsturē, aplūkot visdažādākos keramikas izstrādājumus, uzzināt to pielietojumu. Bet šeit joprojām strādā virpa. Virpa, pie kuras darbojas keramiķis un pie kuras  varēja apsēsties arī mūsu sākumskolas skolnieki un izmēģināt savu roku poda tapšanā. Bet kas būtu Preiļi bez Leļļu karaļvalsts, ko uzbūrusi māksliniece Jeļena Mihailova, apmeklējuma. Karaļvalsts stāsts sākas 2007.gadā, kad Jeļenai draugi atnesa salabot lelli ... Tas arī bija sākums. Skolēni uzzināja, ka J. Mihailovas roku darinājumi ir izklīduši pa pasauli - gan Amerikā, gan Azerbaidžanā, gan Vācijā un Īrijā, gan Anglijā un Spānijā, un vēl daudzās jo daudzās valstīs. Arī te, Preiļos, sastopami bezgalīgi interesanti personāži.

Ilūkstes BJC aicina jauniešus piedalīties aktivitātēs