Krāšņi izskanējis Juzefovas parka festivāls

AKTUĀLI

9. septembrī Augšdaugavas novada Naujenes pagasta Juzefovas parkā ar plašu programmu – koncertiem, šoviem, radošajām darbnīcām un performancēm – norisinājās Juzefovas parka festivāls.

“Parki bez robežām - plašāk” tieši ar tādu saukli festivāla viesus sveicināja simtgadīgo koku lapotne, senā gaisotne un noslēpumainā aura. Juzefovas parka festivāla dalībniekus sagaidīja profesionālais pūtēju orķestris “Daugava”, svētku koncertu ar uzrunu atklāja Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins, muzikālo baudījumu sniedza sirsnīgais un vienmēr pozitīvais Normunds Rutulis. Vakara turpinājumā uzstājās ekstravagantais un virtuozais ģitārists Reinis Jaunais, kas aizrāva ar neparasto ģitārspēli un oriģināldziesmām.

Uz vairākām skatuvēm parkā uzstājās gan Augšdaugavas novada, gan citu pašvaldību mākslas kolektīvi. Danču vietā “Retro” ar savu sniegumu priecēja  Daugavpils Poļu kultūras centra deju kolektīvs “KUKULEČKA”, Kalkūnes pagasta moderno deju kolektīvs “Vita of dance”, “Zumba  Queens”, Jeļenas Posternakas vēsturiskās dejas, Daugavpils Vienības nama pūtēju orķestris “Daugava”.  “Pie parka dīķa” ikviens festivāla apmeklētājs varēja baudīt parka kluso mūziku, klausoties Staņislava Broka Daugavpils Mūzikas vidusskolas pūšaminstrumentu klases audzēkņu, Alisa May studijas “Wonderland”, Krāslavas kultūras nama folkloras kopas “Primaki”, Ambeļu pagasta kultūras nama folkloras kopas “Speiga”, Daugavpils Poļu kultūras centra vokālā ansambļa “Daugavas krāsas”, Līgas Ostapko un Romāna Sladža priekšnesumus.

Izglītojošās darbnīcas vides jomā nodrošināja Dzintra Abarone, Inta Reča, Dabas aizsardzības pārvalde, Latvijas Valsts meži, biedrība "Daugavpils Sikspārņu centrs", parka stadionā varēja vērot aizraujošus zirgu deju priekšnesumus, darbojās “bērnu pilsētiņa” un parka tirdziņš.

Vakara noslēgumā uzstājās muzikālā apvienība “Raxtu Raxti”, kas saviļņoja skatītājus ar saviem muzikālajiem lidojumiem tautas mūzikai raksturīgajā stilā, latviskajām vērtībām un gadu gaitā iemīļotām dziesmām.

Līdz ar tumsas iestāšanos ikvienam festivāla apmeklētājam bija iespēja baudīt lāzeršovu “Kosmoss”, kas uz vecajiem parka kokiem radīja neaizmirstamu zvaigžņoto galaktiku un zvaigžņu ceļu parka tumšajās alejās.

Festivāla laikā apmeklētājiem bija iespēja aplūkot papildināto zaļo klasi – lielformāta spožo skudru, gliemežu ģimeni, parka bibliotēku, kuru autors ir amata meistars, ķeramiķis Valdis Grebežs.

Pasākuma organizatori: Augšdaugavas novada pašvaldības centrālā administrācija, Augšdaugavas novada pašvaldības Naujenes pagasta pārvalde un SIA “HLPLUS”. Pasākumu vadīja Lauris Zalāns.

Paldies visiem Juzefovas parka festivāla apmeklētājiem!

Šis pasākums organizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tā saturu pilnībā atbild Augšdaugavas novada pašvaldība, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Pasākums tika īstenots Pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekta Nr. LVIII –067 “Parki bez robežām – plašāk”/ “Parks without borders – wider” (akronīms: PWBwider) ietvaros.

Foto: Olga Kuzmina

Tikšanās ar rakstnieci Ingunu Baueri