Karjeras nedēļa Lāču pamatskolā

Izglītība

Oktobrī Latvijas skolās notika Karjeras nedēļa, kuru jau vienpadsmito reizi organizēja Valsts izglītības attīstības aģentūra (VIAA) sadarbībā ar pilsētu un novadu izglītības iestādēm. Šī gada Karjeras nedēļas tematika bija “Tavs prasmju portfelis”, aktualizējot dažādu prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā. Lāču pamatskolā arī tika organizēti vairāki pasākumi.

Oktobrī skolēniem bija pieejama informatīvā izstāde “Profesionālās izglītības iespējas pēc 9. un 12. klases”. Katrs varēja atrast mīļāko profesiju, noskaidrot kādas prasmes ir vajadzīgas un kur var apgūt šo profesiju.

7.-9. klašu skolēni un viņu vecāki tika aicināti piedalīties tiešsaistes nodarbībā “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”.  Nodarbinātības valsts aģentūras karjeras konsultante un “Karjeras attīstības atbalsta balvas – 2023” laureāte Agnese Metuzāle skaidroja, kā ikviens var izvērtēt savas prasmes un izvēlēties piemērotāko pieeju to pilnveidošanai.

Pateicoties pulciņa “Esi uzņēmējs” vadītājai TATJANAI LAMŅOVAI tika organizētas arī klātienes tikšanās ar uzņēmēju Vinetu Eru, zvēru dārza “Goftenbergu mājas” īpašnieci. Vineta pastāstīja kā organizēt savu uzņēmumu, kur meklēt idejas, kādas prasmes ir nepieciešamas uzņēmējam, kādu atbalstu var saņemt.

Pasākumu “Fiziskas prasmes dažādās profesijās” vadīja divi profesionāli basketbolisti, kuri ne tikai organizēja stafetes skolēniem, bet arī stāstīja, cik svarīgas ir fiziskās prasmes un laba sagatavotība dažādās profesijās.

Pulciņa “Esi uzņēmējs” audzēkni un daži 5.–9. klašu skolēni 3.novembrī devās mācību ekskursijā uz Daugavpils Lokomotīvju Remonta rūpnīcu. Gids parādīja rūpnīcas ikdienas dzīvi, kā strādā dažādu profesiju pārstāvju. Skolēni ar lielu interesi vēroja notiekošo, uzdeva  jautājumus par atalgojumu, darba vidi, pienākumiem un karjeras iespējām.  Dažu skolēni atzina, ka viņi noteikti gribētu strādāt šajā darba vietā.

Karjeras nedēļas noslēgumā, audzināšanas stundās skolēni veidoja savu prasmju portfeli, kopā ar pedagogiem pārrunājot nedēļas laikā iegūtās zināšanas par prasmēm, kas turpmāk noderēs gan dzīvē, gan karjerā, un domājot, kādas prasmes vēl nepieciešams uzlabot un pilnveidot nākotnē.

Lāču pamatskolas karjeras konsultante Anna Koroļkova

Svētku norises Naujenes pagastā