Karjeras nedēļa Augšdaugavas novada skolās

Izglītība

No 16. līdz 20. oktobrim visās Latvijas skolās jau 11. reizi notika Karjeras nedēļa, kuru organizē Valsts izglītības attīstības aģentūra sadarbībā ar pilsētu un novadu izglītības iestādēm. Šī gada Karjeras nedēļas tematika bija “Tavs prasmju portfelis”, aktualizējot dažādu prasmju nozīmi personīgajā un profesionālajā attīstībā.Arī Augšdaugavas novada skolēni aktīvi  iesaistījās dažādās interaktīvās aktivitātēs, kurās ikviens varēja apzināt, izvērtēt un attīstīt savai karjerai un dzīvei noderīgas prasmes.

Karjeras nedēļas ietvaros skolēni karjeras nodarbībās pārrunāja ar karjeras izglītību saistītās tēmas, veica pašizpēti un atklāja vispārīgās, personīgās un profesionālās prasmes, skolēni piedalījās arī izstādē “Mans prasmju portfelis”, klases stundās gatavoja savus prasmju portfolio, tikās ar profesiju pārstāvjiem. Vairāku novada skolu skolēni savas zināšanas par digitālo pasauli, IT profesijām un drošību internetā pārbaudīja IT eksāmenā individuāli, Ilūkstes Raiņa vidusskolas 7.-12. klašu skolēni IT eksāmenā piedalījās kopā ar savām klasēm. Papildus IT eksāmenam vairāki novada skolēni piedalījās programmēšanas izaicinājumā, kas sniedza iespēju iegūt papildu punktus un lielākas izredzes balvu iegūšanai. Rezultāti par IT eksāmenu tiks paziņoti novembrī.

Arī skolotāji un vecāki tika aicināti piedalīties tiešsaistes nodarbībā “Konkurētspējīgas prasmes ikvienam”, ko arī izmantoja vairāki pedagogi un vecāki, lai izzinātu konkurētspējīgās prasmes darba tirgū un to attīstības nepieciešamību ikviena cilvēka dzīvē.

Lai Karjeras nedēļā iegūtās zināšanas par prasmēm palīdz mūsu novada skolēniem gūt panākumus turpmākajā karjerā!

Augšdaugavas novada pedagoģe karjeras konsultante Iveta Repkova

Pie Baltkrievijas robežas noteikti gaisa telpas izmantošanas ierobežojumi