Kalupieši STEM aktivitātes iepazīst Daugavpils Inovāciju centrā

Izglītība

Daugavpils inovāciju centrs- īsta medusmaize zināt, pētīt un darboties gribētājiem! Ilgi gaidīts un beidzot sagaidīts brauciens uz zinātnes, tehnoloģiju, inženierzinību un matemātikas, saīsināti- STEAM, jomu zināšanu attīstības un prasmju apguves “gaismas pili”.

Ierosināšanas fāzē skolēniem bija iespēja vērot un arī piedalīties dažādos aizraujošos eksperimentos, kurus vecāku uzraudzībā mājās var paveikt pats, ja vien virtuves skapītī ir soda, etiķis un  eļļa, neaizmirstot, ka eksperimentēšanas procesā pirmajā vietā ir drošība.

Radošajās darbnīcās var izveidot gan vienkāršu lidmašīnu, gan sarežģītu raķeti, bet abos gadījumos izdošanās garantēta tikai tad, ja dzird, ko saka, un dara, kā vajag. Raķetes izdevās visiem: skaistas, krāsainas, akurātas, pareizi “uzkonstruētas”. Arī palaist gaisā izdevās visiem, dažiem pat labi augstu - uz jumta.

Nākošās aktivitātes noritēja divās lielās, nakts debess ziluma krāsas veidotās, zinātnes noslēpumu apvītās aktivitāšu zālēs ar interaktīvām ekspozīcijām. Katrs varēja izvēlēties sev tīkamāko nodarbi. Vislielākā rinda izveidojās pie “vāveres rata”, jo katram gribējās sasniegt tādu skriešanas ātrumu, lai varētu uzlādēt savu turpat novietoto mobilo telefonu. Kāds gribēja patrenēties pirms rīt notiekošajām Latvijas skolēnu 77. spartakiādes rudens krosa stafetēm. Ne mazāk aizraujoši bija ķermeņa spogulis, digitālā zemeslode, mikrobu pasaule, cilvēka uzbūve, uztura piramīda, digitālā iepirkšanās veikalā un daudzas, daudzas citas domāt un saprast rosinošas aktivitātes. Viesošanās DIC nevienu neatstāja vienaldzīgu. Arī no vecākiem saņemtās pozitīvās atsauksmes ir sava veida “paldies” visiem, kas dod iespēju skolēniem radoši darboties, pārbaudīt un izmēģināt, ieraudzīt un izprast fiziku, ķīmiju, bioloģiju un citas zinātnes. Gribas cerēt, ka  kāds no šodienas mazajiem DIC apmeklētājiem nākotnē startēs kādā no STEM zinātņu nozarēm, veicinot Latvijas izaugsmi.

Sanita Cirse

Kalupiešu “Skolas somā” Pifa piedzīvojumi