KAA pasākums “Tikšanās ar absolventiem”

Izglītība

29. aprīlī Augšdaugavas novada jauniešiem bija iespēja ZOOM platformā tikties ar skolu absolventiem, kuri studē 1. un 2. līmeņa augstākajās izglītības iestādēs.  Tika pārstāvētas 8 izglītības iestādes – Rīgas Tehniskā universitāte, Rīgas Stradiņa universitāte, Daugavpils Universitāte, Latvijas Lauksaimniecības universitāte, Ekonomikas un Kultūras augstskola, Valsts policijas koledža, Ugunsdrošības un civilās aizsardzības koledža, Latvija Universitātes Rīgas 1. medicīnas koledža.

Studējošie jaunieši dalījās savā pieredzē, iedrošināja, sniedza padomus un stāstīja par skolēnu sagatavotajiem jautājumiem:

 • Izglītības iestāde, kurā studē, kādas fakultātes (programmas) tā piedāvā, kādā studē Tu pats?
 • Cik stundas tiek pavadītas lekcijās?
 • Vai nenožēlo izvēlēto studiju virzienu?
 • Vai grūti pierast pie studentu dzīves?
 • Kas ir grūtākais, ar ko jāsastopas studentam?
 • Kas pamudināja izvēlēties tieši šo virzienu, jomu?
 • Kas jādara šodien, lai sagatavotos studijām?
 • Kāda mīļākā lekcija? Kāpēc?
 • Prakses vietas, darba iespējas.
 • Budžeta vietas, stipendijas.
 • Īss pasniedzēju raksturojums.
 • Kādas ir privilēģijas izglītības iestādē?
 • Kāds ir iestāšanās process?
 • Kādi nepieciešami dokumenti?
 • Kādas ir kopmītnes? Cenas.
 • Kādas ir iespējas studentam darboties ārpus studiju laika?
 • Kāds ir bijis smieklīgākais atgadījums?

Pēc tikšanās vidusskolēni dalījās savos ieguvumos:

“Pasākums bija ļoti interesants, ieguvu daudz informācijas par mācību iestādēm, par apgūstamajiem kursiem. Mani ļoti ieinteresēja Ievas stāstījums par LLU. Godīgi sakot, pat nezināju, ka tur ir tik daudz un dažādas fakultātes. Man bija liels prieks klausīties visus studentus, viņu pieredzi, kas lika mums padomāt, cik svarīgi un nozīmīgi saprast sevi, izvērtēt, kas katram interesē un atrast savu īsto ceļu. Paldies! Evelīna.”

“Manuprāt, šādas tikšanās ar absolventiem ir ļoti noderīgas un pamācošas, jo ir iespēja uzzināt par visdažādākajām profesijām, to plusiem un mīnusiem, kā arī lietderīgi pavadīt savu brīvo laiku, ieguldot sevī. Man patika tas, ka varēju dzirdēt par daudz dažādām nozarēm, studiju iespējām. Mani šī tikšanās ļoti iedvesmoja. Paldies! Dana.”

“Man patika, ka studējošie jaunieši brīvi, interesanti un skaidri izstāstīja par savām augstskolām un fakultātēm. Neviens students nebija no man interesējošās studiju programmas, bet man bija interesanti dzirdēt par citām izglītības iestādēm un fakultātēm. Es vairāk pievērsu uzmanību, kad stāstīja arī par kopmītņu dzīvi, izmaksām, kā arī ieklausījos padomos, kā sākt un dzīvot studenta dzīvi ārpus mājām. Paldies! Egija. ”

“Man patika, ka studenti atklāti stāstīja par savu pieredzi, par augstskolu, koledžu plusiem, mīnusiem. Studentu stāstītais palīdzēja vairāk iepazīt dažādas specialitātes tieši no viņu skatu punkta. Pasākums bija interesants un noderīgs. Liels paldies par šo pasākumu! Annija.”

Liels paldies visiem atsaucīgajiem studentiem – Ievai Isodai, Lijai Ivanovai, Dinijai Rimovičai, Rūtai Krievānei, Santai Bigātei, Esterei Anspokai, Evai Evelīnai Repkovai, Aleksejam Formanickim, Sandim Trafimovam, kuri atrada laiku un labprāt dalījās savā pieredzē, sniedzot atbalstu, iedrošinājumu un iedvesmu mūsu novada skolēniem.

Veiksmi esošajiem un topošajiem studentiem!

Augšdaugavas novada pašvaldības pedagoģe karjeras konsultante Iveta Repkova

5. maijs - Pasaules roku higiēnas diena