Kā senioriem izkustēties un justies labāk

AKTUĀLI

Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra seniori ar prieku iesaistās piedāvātajās nodarbībās, uztur sevi labā formā sportojot un dejojot. Galvenais ir neliela, bet ilgstoša slodze, nevis maksimāli intensīvs treniņš. Labāk ilgāk, bet vieglāk. Nodarbība notiek 50 - 60 minūtes divas reizes nedēļā. Vingrošanas nodarbību mērķis ir darbaspēju uzturēšana un organisma novecošanās aizkavēšana. Nodarbība norit ar zemu intensitāti.

Vingrojumu kustības tiek izpildītas lēni un plūstoši. Nodarbības notiek nelielās grupās – omulīgā kompānijā. Iesaistoties vingrošanas nodarbībās ir iespēja satikt un iepazīties ar sava vecuma cilvēkiem un dalīties pieredzē. Labos laika apstākļos seniori piedalās nūjošanas praktiskajās nodarbībās.  Mūsu seniori ir aktīvi nūjotāji.

Senioriem kustības ir ļoti svarīgas. Šis ir neliels, bet ļoti darbīgs kolektīvs ar savdabīgu programmu un elegantu tērpu klāstu. Pēc ikdienas darbiem deja palīdz atgūties un rast līdzsvaru, apzināties savu un citu cilvēku vērtības. Dāmas zelta vecumā, gana dzīvespriecīgas, varošas un lepnas. Kopā visus satur  prieks, mīlestība pret deju, kolektīvs labprāt dejo. Seniori ir ne tikai deju kolektīva dalībnieki, bet arī mākslinieki. Savus tērpus viņi papildina ar tādiem aksesuāriem kā priekšauts, cepure, šalle un u.c.  Kā norāda “Smaids”  deju kolektīva vadītājs Oļegs Zaharnovs, šajā laikā cilvēkiem pietrūkst kustību, socializēšanās, veselīgas vides. Lai stiprinātu imūnsistēmu un uzlabotu pašsajūtu, ir jārūpējas par cilvēka emocionālo stāvokli, īpaši senioriem. Dejošana un sportošana šobrīd ir labākie veidi, kā sevi stiprināt fiziski un iegūt emocionālo labsajūtu.

Naujenes sociālo pakalpojumu un sociālās palīdzības centra vadītāja Laura Jakovļeva

Naujenes pamatskolas skolnieka Timura Lapkovska sasniegumi konkursā "Sibīrijas bērni"