Juzefovas parks “ver vārtus” apmeklētājiem

AKTUĀLI

Augšdaugavas novada Naujenes pagasta Juzefovas parkā 9. septembrī ar plašu programmu – koncertiem, šoviem, radošajām darbnīcām un performancēm – norisināsies Juzefovas parka festivāls.

Juzefovas parka festivāla goda vārti “vērsies vaļā” no plkst. 16.00 ar profesionālā pūtēju orķestra “Daugava” skaņām. Koncertvieta “Zem parka debesjuma” skanēs, sildīs un iedvesmos. Sirsnīgais, vienmēr pozitīvais Normunds Rutulis, kuram ar savām melodijām patīk būt tuvāk tautai – uz galvenās festivāla skatuves plkst. 16.30 Juzefovas parka festivāla atklāšanā kopā ar pasākuma balsi Lauri Zalānu. Reinis Jaunais – ekstravagantais un virtuozais ģitārists ar bagātīgu muzikālo pieredzi, kura neparastā ģitārspēle un oriģināldziesmas aizraus ikvienu apmeklētāju, kāps uz skatuves plkst. 18.30. Raxtu Raxti – muzikālā apvienība, kas spēj saviļņot skatītājus ar saviem muzikālajiem lidojumiem tautas mūzikai raksturīgajā stilā, latviskajām vērtībām un gadu gaitā iemīļotām dziesmām, - uz galvenās festivāla skatuves plkst. 20.30.

Vakara gaitā varēs apmeklēt danču vietu “Retro”, baudīt parka mūziku pie “Pie parka dīķa”, darboties izglītojošās darbnīcās vides jomā, parka stadionā vērot zirgu deju priekšnesumus, darbosies “bērnu pilsētiņa”, parka tirdziņš, apmeklētājiem būs iespēja iegādāties ēdienus un dzērienus.

Piedāvājam doties “Iedvesmas pastaigā” un no plkst. 20.00 baudīt lāzeršovu “Kosmoss”. Neaizmirstama zvaigžņotā galaktika uz senajiem parka kokiem un zvaigžņu ceļs parka tumšajās alejās. “Tur nav robežu..., tur – pagātnes un tagadnes krustcelēs – satiekas Cilvēks un Visums.”

Juzefovas parks ir veidots 19. gadsimtā holandiešu stilā un tā ir vienīgā vieta Eiropā, kur zem sūnām un lapām mīt liellūpu vīngliemezis, zaļo barona Šahno stādītie simtgadīgie koki: Eiropas ciedru priedes, korķa goba, baltā papele, kuru paēnā var atpūsties ikviens. Atklāj jaunas kultūrvietas vēsturi un sajūti Juzefovas parka īpašo atmosfēru, apmeklējot Juzefovas parka festivālu.

Šis pasākums organizēts ar Eiropas Savienības finansiālu atbalstu. Par tā saturu pilnībā atbild Augšdaugavas novada pašvaldība, un tas var neatspoguļot Eiropas Savienības viedokli.

Pasākums tiek īstenots Pārrobežu sadarbības programmas 2014. – 2020.gadam projekta LVIII –067 “Parki bez robežām – plašāk”/ “Parks without borders – wider” (akronīms: PWBwider) ietvaros.

Zinību dienas pasākums  Ilūkstes PII „Zvaniņš”