Jūnijā poligonā “Meža Mackeviči” notiks plānotas militārās mācības

AKTUĀLI

Jūnijā poligonā “Meža Mackeviči” Augšdaugavas novada Vaboles pagastā turpināsies Zemessardzes 3. Latgales brigādes, kā arī citu Nacionālo bruņoto spēku vienību karavīru un zemessargu apmācība.

Šomēnes īpaši aktīvi poligona infrastruktūru izmanto Zemessardzes 3. Latgales brigādes Inženieru rota un Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljons. Divu nedēļu nogalēs, 4. - 5. jūnijā un 11. - 12. jūnijā, poligonā “Meža Mackeviči” notiks mācības bataljonu zemessargiem, kuri apgūst inženiera specialitāti. No 6. līdz 10. jūnijam un no 27. līdz 30. jūnijam lauka kaujas iemaņas apgūs Zemessardzes 36. kaujas atbalsta bataljona profesionālā dienesta karavīri.

Poligonā mācības jūnijā organizē arī Zemessardzes 34. kājnieku bataljons, kā arī citas Nacionālo bruņoto spēku vienības.

Iedzīvotāju ievērībai!

Nacionālie bruņotie spēki atgādina, ka jūnijā Zemessardzes mācību laikā Sēlijā un Latgalē pa koplietošanas ceļiem notiek īslaicīga militārās tehnikas un personāla pārvietošanās. Zemessardzes 3. Latgales brigādes vienības ar militāro tehniku dosies uz mācībām Kurzemē un Vidzemē. Arī dažu vietējo pašvaldību teritorijās notiks bataljonu plānotās mācības, kurās tiek izmantots bruņojums un militārā tehnika.

Visas mācības tiek organizētas atbilstoši apstiprinātām drošības prasībām. Poligona teritorijā Augšdaugavas novada Vaboles pagastā tiek lietota mācību munīcija un kaujas imitācijas līdzekļi, kas tikai rada īslaicīgu troksni un dūmus, bet nekādi neapdraud cilvēku veselību.

Nacionālie bruņotie spēki aicina iedzīvotājus ar sapratni izturēties pret Zemessardzes aktivitātēm, jo viens no galvenajiem mācību mērķiem ir zemessargu kaujas gatavības uzlabošana un valsts aizsardzības spēju stiprināšana.

Aicinām iepazīties ar informāciju par iespējām dienēt Zemessardzē tīmekļvietnē www.esizemessargs.lv. Plašāku  informāciju par dienestu var iegūt, zvanot uz tālruņa numuru 1811 vai rakstot uz e-pasta adresi esizemessargs@mil.lv.

Fotogrāfija no Zemessardzes 3. Latgales brigādes arhīva.

Informāciju sagatavojusi: Ērika Bondarenko, Zemessardzes 3. Latgales brigādes štāba sabiedrisko attiecību speciāliste

Jaunākie sporta skolas futbolisti gūst pieredzi Liepājā