Jautri un skanīgi noritēja Demenes pagasta svētki!

AKTUĀLI

Augustā, kad gaisā jau sajutām nobriedušu ābolu smaržu un kad saimnieki jau paspēja nobaudīt pirmo dzintara krāsas medu, tradicionāli tiek svinēti Demenes pagasta svētki, kļūstot par vienu no gada galvenajiem pagasta kultūras dzīves notikumiem. Šogad pagasta svētki tika svinēti 20. augustā, un to programma bija saistīta ar ābolu un medus tēmām.

Šajā dienā Demenes Romas katoļu baznīcā notika svētku dievkalpojums, kura laikā prāvests Rolands Šakals kopā ar draudzes locekļiem aizlūdza par Demenes pagasta iedzīvotājiem. Dievkalpojumā piedalījās draudzes koris.

Iedzīvotājus uzmundrināja un aicināja uz svētku turpinājumu Daugavpils motokluba dalībnieku brauciens pa Demenes ciema ielām ar Demenes pagasta karogu, kurš skaisti plīvoja gaisa plūsmās. Kultūras nama laukumā pasākuma viesi ar interesi aplūkoja arī retro automašīnas, kurus piedāvāja apskatei vietējais uzņēmējs Andrejs Pļiska.

Kādi svētki var būt bez svētku koncerta! Šoreiz koncertu ieskandināja Daugavpils  lietuviešu kultūras biedrības “Rasa” folkloras ansamblis “Rasa” (vad.  Ļubova Prakapavičiene), Silenes sieviešu vokālais ansamblis “Līgaviņas” (vad. Inna Kralika) un sabiedriskā centra “Laucesa” sieviešu vokālais ansamblis “Prieks” (vad. Inna Kralika). Ar skaistām dejam iepriecināja skatītājus Demenes kultūras nama deju grupa “Dzīvīte” (vad. Māris Akerbergs). Koncertu atklāja un noslēdza ar dziesmām par dzimto pūsi un to skaisto dabu Demenes kultūras nama vokālais ansamblis “Aizturi elpu” (vad. Zigfrīds Pļiska). Dziesmu izpildes laikā skatītājiem tika piedāvāta prezentācija ar Demenes pagasta skaistajiem dabasskatiem (foto aut. Jeļena Sterlāne).

Koncerta laikā Demenes pagasta vadītāja Valentīna Gadzāne pasniedza pateicības rakstus un dāvanas par godprātīgu ieguldījumu Demenes pagasta attīstībā Demenes pagasta daudzbērnu ģimenēm un Demenes pagasta lauksaimniecības saimniekiem.

Ap pusdienlaiku Demenes ciema pasākuma vietā kļuva arvien skaļāk un jautrāk, jo laukumā pie Kultūras nama notika spēles un aktivitātes bērniem, jauniešiem un pieaugušajiem. Uz Latvijas kartes katrs varēja atzīmēt vietas, kur viņš ir bijis. Speciāli ierīkotā vietā pasākuma dalībnieki varēja zīmēt ar krāsu baloniem. Bērni iecienīja piepūšamās atrakcijas. Ielas tirdziņā svētku apmeklētāji varēja pieskatīt sev kaut ko tīkamo: medus, dārzeņus, ābolus un ābolu sulu, sieru un citus produktus, skaistās lietiņas meitenēm un adītus darbus no mūsu čaklajiem rokdarbniecēm, kokizstrādājumus no kokgriezējiem. Bērniem un jauniešiem iepatīkas galda spēles, labirinti un citas aktivitātes. Apkārt valdīja saliedētība, miers, prieks un laime par kopā būšanu.

Pēc brīža bērni tika aicināti uz kultūras nama telpu, lai nobaudītu “Chucha Chacha” piedāvāto šovu, kas iedvesmoja uzzināt vairāk par slāpekļa īpašībām, skatīt, sajūsmināties un piedalīties dažādos brīnumos.

Pasākuma laikā katrs varēja apskatīt Jeļenas Ondzules mākslas darbu izstādi “Dvēseles mūzika” un Jurita mini zoo iemītnieku fotoizstādi “Dzīvniekiem ir dvēselē ( aut. Rita Kočmarjova”.

Svētku dalībniekiem bija sarūpēts cienasts – Demenes tradicionālā putra un veselības tēja.

Pasākuma rīkotāji izsaka milzīgu paldies visiem, kuri bija iesaistīti mūsu svētku tapšanā!

Paldies Demenes pagasta komunālajam dienestam, pagasta pārvaldes darbiniekiem, Demenes un Laucesas pagasta jauniešu lietu speciālistei, katram iedzīvotājam, kurš palīdzēja svētku organizēšanas laikā, paldies māksliniekiem par uzstāšanos un visiem iedzīvotājiem un viesiem, kas apmeklēja svētkus un pavadīja šo skaisto vasaras dienu kopā ar mums!

Pagasta svētki ir nosvinēti!

Uz tikšanos nākamajos pagasta svētkos!

Teksts, foto: J. Sterlāne

Ceļojums no Sēlijas leišmales līdz Kurzemes leišmalei