Aicinām Augšdaugavas novada jauniešus pieteikties dienas nometnei “Emociju laboratorija”!

AKTUĀLI

Šobrīd notiekošais pasaulē atstāj būtiskas sekas uz jauniešu mentālo veselību. Ar vien biežāk jauniešu vidū tiek paceltas tādas tēmas kā: depresija, trauksme un emocionālā pārslodze. Lai Augšdaugavas novada jauniešiem būtu plašāks redzējums par minētajām problēmām un kā spēt tās kontrolēt, tiek rīkota dienas nometne “Emociju laboratorija”. Dienas nometnes mērķis ir aktualizēt mentālās veselības problēmas jauniešu vidū,  sniegt dalībniekiem zināšanas par stresa vadību, informatīvi iepazīstinot dalībniekus ar praktiski pielietojamām metodēm, kas palīdz stiprināt psihoemocionālo veselību, atbrīvo no stresa, attīsta prasmi pārvarēt grūtības, motivē jauniem mērķiem, veicina saliedēšanos ar vienaudžiem.   

Dienas nometnes pirmajā dienā jauniešiem būs iespēja strādāt ar savu motivāciju un smelties iedvesmu Ievas Johansson vadībā. Ieva Johansson rada pārmaiņas caur spēles pieeju, veido nodarbību platformu praktiskiem sadarbības, izaugsmes risinājumiem, kas atver pieeju dalībnieku dziļākiem resursiem.  Ieva ir neformālās izglītība eksperts. Viņa rada apstākļus, kas ļauj iepazīt, kas ir "kastītē", lai no tās izkāptu apzināti un ar pārliecību. Pilsoniskās līdzdalības un sadarbības stratēģiju izstrādātāja organizācijām un pašvaldībām.  Izaugsmes programmu vadīšana kā dzīvesstils un aicinājums.

“Emociju laboratorijas” otrā diena tiks sadalīta divās daļās. Pirmo dienas daļu vadīs emotoloģe Juta, kura jauniešiem sīkāk pastāstīs par emocijām un kā tās kontrolēt. Emotoloģija ir jauna, strauji attīstoša joma psiholoģijā, kas radusies Krievijā. Emotologs nav psihologs, bet viņš ir specializējies tieši darbā ar emocijām. Dienas otrās daļas vieslektore būs drāmas terapeite Inga Leone. Drāmas terapijas laikā jaunieši caur lomu spēlēm un teātra tehnikām iemācīsies sadarboties un uzticēties.

Nometnes trešā diena sastāvēs no radošajām darbnīcām, kuru laikā jaunieši varēs izveidot dažādus stresu mazinošus piederumus, kā arī brīvā dabā izmantojot akvareļu krāsas zīmēt mandalas. Tiek uzskatīts, ka mandalu zīmēšana ne tikai rada skaistu mākslas darbu, bet arī nomierina un iedvesmo zīmētāju. Tāpat jaunieši varēs atslābināties izmantojot iespēju peldēt ar SUP dēļiem pa Līksnas pagasta lielo dīķi.  Uz SUP dēļiem iespējama arī joga, kuru demonstrēs kāds no brīvprātīgajiem jauniešiem.

Dienas nometne “Emociju laboratorija” norisināsies Līksnas muižas parkā no 27. līdz 28. jūnijam. Pieteikties aicināti tiek Augšdaugavas novadā dzīvojošie jaunieši vecumā no 16 līdz 25 gadiem. Pieteikumu anketas tiek pieņemtas līdz 21. jūnijam (ieskaitot). Pieteikties vari te: https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSfaZg0nPNIwfHdDzAMVF85HdUsM8OTPmh9BmTbsqzEGqwxQtw/viewform

Uz tikšanos Līksnā!

Līga Vaidere, Jaunatnes lietu speciāliste
Tel. 26792878

Ielīgošana Kalupē