Jaunieši izmēģina sevi senioru lomā

Jaunatnei

Kalkūnes pagasta pārvaldes zālē 3. novembrī Kalkūnes, Sventes un Medumu pagastu jaunieši veiksmīgi realizēja Augšdaugavas novada jaunatnes sadraudzības vakaru “Vecums nenāk viens …”, veltītu senioru tematikai. Pasākumam atbilstošu atmosfēru jaunieši papildināja ar sentimentālām savu un vecāku vecvecāku fotogrāfijām, kā arī ar priekšnesuma palīdzību, kurā humoristiskā veidā parādīja divu paaudžu (vecvecāku un jauniešu) savstarpējās attiecības, dažādību, savus uzskatus uz dzīvi un iespēju atrast kopīgās intereses.

Pasākumā piedalījās Vaboles, Višķu un Ilūkstes jauniešu attīstības centri, kuri rādīja iepriekš sagatavotus priekšnesumus un piedalījās ievārījumu konkursā Starp jauniešu attīstības centriem tika sadalītas balvas nominācijās “Gardākais ievārījums”, “Oriģinālākā prezentācija”, “Oriģinālākā recepte” un “Saldākais ievārījums”.

Jaunieši bija pacentušies un uz pasākumu ieradās ģērbti tematiski – kā seniori. Jaunieši savos tēlos iejutās visu pasākuma laiku un  beigās no katras jauno senioru komandas tika izvirzīti nominanti konkursam “Vakara karalis vai karaliene”. Vērtējot dalībniekus pēc defilē programmas un aktīvām dejām, žūrija nolēma piešķirt divus vakara karalienes titulus – aktīvajai seniorei Samantai (Vaboles jauniešu attīstības centrs) un vecmammai Klavdijai (Kalkūnes jauniešu attīstības centrs), vēl tika pasniegta specbalva Kristīnei (omītei no Višķu jauniešu attīstības centra). Pasākums noslēdzās ar balli, kur jaunieši dejoja gan mūsdienas mūzikas, gan mūsu vecāku un vecvecāku jaunības dziesmu pavadījumā.

Kalkūnes jauniešu attīstības centra jaunatnes lietu speciālisti Margarita un Andrejs izsaka milzīgu pateicību visiem jauniešiem no Kalkūnes, Medumiem, Sventes par pūlēm, veltīto laiku un atsaucību, gatavojot šo brīnišķīgo pasākumu, kā arī saka paldies par atbalstu Kalkūnes pagasta pārvaldei un Marijai Kohanovičai.

Teksts: Andrejs Rucko, foto: Jūlija Magrina

Vakance folkloras kopas vadītāja amatam