Jaunais mācību gads Nīcgales “Sprīdītī” tiek sagaidīts ar izremontētajām iekštelpām

AKTUĀLI

Jaunā mācību gada sākums Nīcgales pirmsskolas izglītības iestādē "Sprīdītis" tika sagaidīts izremontētajās telpās. Darbu ietvaros veica grīdu, sienu un griestu apdares darbus. Tāpat tika uzstādītas jaunas durvis un veikta aktu zāles renovācija un virtuves bloka remonts, kā arī savestas kārtībā kāpņu telpas. Darbu gaitā tika nomainītas arī novecojušās inženiertehniskās komunikācijas – ūdensvads, kanalizācija, apkures radiatori, caurules, ventilācijas sistēmas, elektroapgādes sistēma un gaismekļi. Uzstādīta ugunsdrošības signalizācijas, kā arī ugunsdzēsības sistēma.

“Jaunais mācību gads Nīcgalē ir ļoti īpašs. Mēs jau sen gaidījām šīs saulainās, skaistās un izremontētās telpas. Tā ir svētku diena visam kolektīvam, visiem 23 mazajiem, ziņkārīgajiem “sprīdīšiem”, viņu vecākiem un vecvecākiem,” teic pirmsskolas izglītības iestādes “Sprīdītis” vadītāja Iveta Guģe.

Ideja par bērnudārza remontu radās vēl Daugavpils novadā, kad tika skatīts budžets 2021. gadam. Sākotnēji tika iecerēts uzlabot dažas telpas, bet vēlāk tika pieņemts lēmums veikt visu iekštelpu remontu. “Šeit mēs vēlētos vēl divas lietas – lai bērnu būtu divtik vairāk, bet otrs, pabeigt šo ēku ar ārējo siltināšanu un veikt ieguldījumus arī apkārtējās teritorijas aprīkojumam,”skaidro Augšdaugavas novada pašvaldības domes priekšsēdētājs Arvīds Kucins. Diemžēl dzimstība Nīcgales pagastā nav augstākajā līmenī, tādēļ bērnus cenšas piesaistīt arī no apkārtējiem pagastiem. Patlaban “Sprīdītī” ir desmit audzēkņi no Līksnas un Kalupes.

Pēc domes priekšsēdētāja teiktā, šim mācību gadam ir vairāki izaicinājumi. Gan ēdināšanā, gan apkurē un elektrības cenās ir vērojams straujš pieaugums: “Skolēnus mēs jebkurā gadījumā ēdināsim, bet būs līdzmaksājums no vecāku puses. Sarežģītāk ir ar apkures jautājumu. Smagāk cenu ziņā būs tajās izglītības iestādēs, kur ir nevis malkas, bet granulu apkure. Iepirkums vēl ir priekšā, tādēļ šis ir vēl nezināms lielums.”

Pēc svinīgās 1. septembra daļas, kopā ar būvnieku pārstāvjiem tika pārgriezta lentīte, bet pirms klātesošie devās iekštelpās, uzrunu teica Līksnas un Nīcgales katoļu draudžu prāvests Jānis Kolns, kurš pēc brīža nosvētīja telpas. 

“Sprīdītis” pašreizējās telpās atrodas no 1995. gada 2. janvāra.

Darbus par 360 000 eiro veica SIA “VANPRO”.

Dodies garšu ceļojumā uz “Mājas kafejnīcu dienām” Sēlijas salās