Mācību gada noslēgumā Špoģu vidusskolas 2.–8. klases skolēni ar aizrautību un interesi piedalījās programmas “Latvijas skolas soma” neparastā un mūsdienīgā teātra piedzīvojumā – izrādē “Operetes radošā laboratorija. 1. epizode. Mežonīgajos rietumos”, kas bija veidota, izmantojot jaunākās tehnoloģijas. Šī bija unikāla iespēja piedzīvot teātri pavisam neierastā formā – 360° 3D videoceļojumā, skatoties ar virtuālās realitātes brillēm.
Skolēni simboliski nokļuva uz teātra skatuves, skatītāju zālē un pat aizkulisēs, sajūtot klātbūtnes efektu gluži kā īstā izrādē. Izrādes vadītāji – populārie bērnu mūziklu un operešu varoņi Karlsons, Pauks un Šmauks – kļuva par draudzīgiem pavadoņiem, kas iepazīstināja ar operetes pasauli, skatuves mākslas žanriem un teātra burvību.
Izzinošajā piedzīvojumā skolēni uzzināja: ar ko operete un muzikālais teātris atšķiras no dramatiskā teātra; kas ir aktiermeistarība, horeogrāfija, scenogrāfija, rekvizīti, dikcija; kā izkārtots orķestris, zāles sēdvietas, parters, balkons un kulises un citas nozīmīgas vietas un aprīkojums; kādas prasmes nepieciešamas operetes māksliniekiem – dziedāt, dejot, runāt; ko var mācīties no indiāņu leģendām, kas vijas cauri izrādes saturam.
Īpaši aizraujoša bija epizode, kas atklāja teātra grima un kostīmu tapšanas noslēpumus, ļaujot bērniem novērtēt radošo profesiju daudzveidību un nozīmi izrādes tapšanā.
Izrādes galvenais vēstījums – par draudzību, cieņu un sadarbību – tika nodots ne tikai caur saturu, bet arī ar spilgtu piemēru: “Kopā mēs esam spēks, kopā mēs varam visu!”. Šī morāle sasaucās ar ikdienas dzīves vērtībām, kas svarīgas gan klasē, gan ārpus tās.
Nodarbības noslēgumā skolēni pildīja īpaši sagatavotu darba lapu ar jautājumiem par redzēto un uzzināto. Šī aktivitāte palīdzēja nostiprināt iegūtās zināšanas par teātra profesijām, telpām un žanriem, kā arī rosināja domāt par dzīves vērtībām. Nodarbībā tika izceltas būtiskākās atziņas: “Ir svarīgi cienīt un mīlēt vienam otru, ieklausīties otra teiktajā, sadzirdēt, vēlēties saprast un darīt labus darbus.”.
Pasākuma noslēgumā skolēni no Operetes teātra radošās komandas saņēma arī diplomus par dalību un iegūtajām jaunajām zināšanām – simbolisku apliecinājumu par piedzīvoto un apgūto.
Skolēni pēc izrādes dalījās iespaidos, apgalvojot, ka tas bijis viens no interesantākajiem mācību notikumiem, kurā teātris satikās ar tehnoloģijām, radot neaizmirstamu pieredzi un vēlmi uzzināt vēl vairāk par skatuves mākslu.
Špoģu vidusskolas direktora vietniece Anna Vasiļjeva