Izremontēts Sventes pagasta garākais ceļš

AKTUĀLI

Jūlija sākumā Sventes pagastā noslēgušies pašvaldības ceļa Svente -Gulbji seguma atjaunošanas darbi, kas tika uzsākti jau pērn rudenī, īstenojot pašvaldības investīciju projektu. Pateicoties aizņēmumam, kas piešķirts Covid-19 izraisītās krīzes seku mazināšanai un novēršanai, izdevies sakārtot vairāk nekā 6 km garu ceļa posmu.

Sventes pagasta pārvaldniece Brigita Vasiļevska atzīst, ka 6,2 km garais ceļš Svente-Gulbji ir viena no galvenajām un visgarākajām Sventes pagasta infrastruktūras artērijām, kura vijas gar Sventes ezeru un Augšzemes augstienes pauguraino reljefu. Ikdienā tas ir ļoti noslogots, tas ir vienīgais ceļš pa kuru var tikt četru ciemu iedzīvotāji (55 mājas), ap 50 zemes īpašnieki vai valdītāji. Ikdienā pa to kursē skolēnu autobuss un piena vedēji Ceļš ir būtisks un nepieciešams uzņēmējiem –  trim mobilo sakaru operatoriem, vairākām zemnieku un piemājas saimniecībām, kā arī tūrisma pakalpojumu sniedzējiem, jo tas ved pie viena no novada skaistākajiem ezeriem - Sventes ezera. Tā krastā ir izvietotas vairākas atpūtas vietas, kurās var baudīt dabu un aktīvi atpūsties. Ceļš sākas Sventes ciemā un beidzas krustojumā ar valsts vietējo autoceļu V696 “Gorbunovka-Kaspari-Medumi”.

Ceļa grants segums visā garumā bija sliktā stāvoklī. Ceļš ir paugurains, tāpēc lietavu laikā pakļauts dziļiem izskalojumiem Pavasara atkušņa laikā un rudenī tas izšķīda, veidojot bedres. Arī vecās betona caurtekas zem ceļa daudzās vietās bija sliktā stāvoklī.

Atjaunotais ceļš “Svente-Gulbji” dos iespēju visiem uzņēmējiem tālāk attīstīties, piesaistīt klientus un sniegt atbilstošus pakalpojumus, bet iedzīvotājiem iespēju tur dzīvot, jo viens no galvenajiem panākumu gūšanas un dzīvotgribas iemesliem ir laba satiksmes infrastruktūra.

Ceļa remontdarbi, ko veica SIA BauForm, izmaksāja 346 726 eiro (ar PVN). Ir atjaunots ceļa segums, izrakti notekgrāvji, kuru iepriekš nebija, saliktas jaunas caurtekas un izveidotas nobrauktuves. Pagasta pārvaldniece atzīst, ka būvdarbi veikti kvalitatīvi, un cer, ka turpmāk ceļu būs vieglāk uzturēt un apsaimniekot. Turklāt izveidotais segums paredz iespēju uz tā klāt asfaltu.

Pagasts cer, ka nākotnē izdosies īstenot ieceri par šī ceļa posma asfaltēšanu, izveidojot arī velosipēdu un gājēju celiņu, lai būtu ērti nokļūt no pagasta centra līdz Sventes ezeram. Taču pagaidām tiks veikti darbi, lai vasarā novērstu pārmērīgo putekļu daudzumu šajā ceļa posmā. “Sakarā ar to, ka vienīgā publiskā pludmale pie Sventes ezera atrodas pie paša ceļa, kas vasarā ir ļoti putekļains, šogad esam nolēmuši uztaisīt atputekļošanu. Paldies novada domei, kas iedeva nedaudz līdzekļu. Esam nolēmuši, ka atputekļosim ne tikai ceļu gar pludmali, bet arī no Sventes līdz ezeram, tie ir 3,5 km un tas mums izmaksās 4500 eiro,” stāsta B. Vasiļevska.  

Viens no tuvākajiem plāniem ir izveidot atzaru no izremontētā ceļa, kas ļautu savienot pa tiešo Egļukalnu ar Sventes ciemu. Tas atvieglotu iespēju vietējiem iedzīvotājiem piekļūt saviem īpašumiem, kā arī veicinātu uzņēmējdarbību.Brigita Vasiļevska atzīst, ka kopumā jāizbūvē 1,5 km garš ceļš. Viņasprāt tas veicinātu arī tūrismu: “Egļukalns varētu tikt izmantots arī vasarā. Varbūt tur varētu kādu rodeļu trasi izbūvēt vai vēl kaut ko izdomāt. Tad varētu cilvēki atpūsties pie ezera un aizbraukt uz Egļukalnu.

Tehniskais projekts ceļa būvniecībai jau izstrādāts, tā realizācijai nepieciešami vismaz 300 tūkstoši eiro.

“Redzēsim, kādas būs finansiālās iespējas novadam, bet cerības jau nekur nezūd, cerības kādreiz arī piepildās,” teic Sventes pagasta pārvaldniece.

Teksts, foto: Inese Minova

Zemessardzes 3. Latgales brigāde organizēs pamatapmācības nometni