Izbaudi dabu Daugavpils novadā!

AKTUĀLI

Aicinot iedzīvotājus būt atbildīgiem šībrīža situācijā, kas radusies koronavīrusa COVID-19 izplatības dēļ Latvijā un visā pasaulē, brīvajos brīžos iesakām nedoties uz publiskām vietām, bet palikt mājās vai tvert mieru un saelpoties svaigu gaisu dabā*. Daugavpils novads ir bagāts ar krāšņiem un daudzveidīgiem dabas objektiem, kur ļauties nesteidzīgām pastaigām, uzlabojot omu un stiprinot veselību. Liela daļa no šīm vietām ir speciālistu labiekārtotas un ļauj apmeklētājiem atpūsties, neradot kaitējumu dabai.

2019.gadā Daugavpils novadā tika Tika atjaunots Jaunsventes parks, kurā apmeklētajus gaida visi lieliskai pastaigai vajadzīgie infrastruktūras elementi - rekonstruēts pastaigu celiņu tīkls un vairāk nekā puskilometru gara promenāde ar atpūtas vietām Sventes ezera krastā. Ir atklāta jauna dabas taka Egļukalnā, kur šobrīd var izbaudīt gan vizbulīšu ziedēšanu, gan sarežģīto augstienes reljefu, gan redzēt Pirmā pasaules kara ierakumus. Pagājušogad ir atjaunota arī Markovas taka gleznainajos Slutišķos un atpūtas vieta „Latgales sēta” ar izbūvētām skatu platformām.

Bez jaunajiem objektiem ir arī virkne citu pastaigu vietu un parku, kur atpūsties no pilsētas steigas un cilvēku pārpilnības – Dinaburgas pils taka, Lielbornes muižas parka taka, Līksnas parka takas, Slutišķu krauja, Juzefovas, Vaboles, Ambeļu, Višķu, Medumu, Vecsalienas parks,  Silene Resort & SPA u.c objekti, kas atrodami novada tūrisma mājaslapā www.visitdaugavpils.lv.

*Būtiski ir ievērot Veselības ministrijas un Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) izstrādātos piesardzības pasākumus, lai izvairītos no saslimšanas un vīrusa izplatības.

Daugavpils novada dome rīko neapbūvētas zemes vienības nomas tiesību izsoli Skrudalienas pagastā