Iemesli lasīt vairāk: 3td e-GRĀMATU bibliotēka

AKTUĀLI

Piecpadsmit* Daugavpils novada pagastu bibliotēkas ir pievienojušās  3td**  jeb "Trešā tēva dēla"  publisko bibliotēku attīstības projekta e-GRĀMATU bibliotēkai, kas pieejama vietnē www.3td.lv.  Tas ir jauns, inovatīvs pakalpojums, lai veicinātu grāmatu lasīšanu mūsdienīgā un ērtāk pieejamā veidā.  To nodrošina Kultūras informācijas sistēmu centrs sadarbībā ar SIA "Tieto Latvia", apgādiem "Zvaigzne ABC",  "Mansards" un  "Prometejs".

Ikvienam  bibliotēkas*  lietotājam  ir iespēja bez maksas lasīt e-grāmatas formātā tiešsaistē mobilajā ierīcē vai datorā, kur ir vairāk nekā 300 latviešu un tulkotos ārzemju autoru darbus un  kuru skaits ik nedēļu  papildinās.  

Pakalpojums "3td e-GRĀMATU bibliotēka" ir pieejams tīmekļa vietnē www.3td.lv   tikai pagasta bibliotēkā*  reģistrētiem lietotājiem.

Kas nepieciešams e-grāmatu bibliotēkas izmantošanai?

  • jābūt reģistrētam lasītājam kādā no Daugavpils novada pagastu bibliotēkām*;
  • no bibliotekāra jāsaņem autorizācijas dati (lietotājvārds un parole) Daugavpils novada bibliotēku elektroniskā kataloga (e-kataloga) izmantošanai;
  • dators, planšetdators vai viedtālrunis ;
  • interneta pieslēgums vai WiFi;
  • aktīva e-pasta adrese.

E-grāmatas šajā platformā ir iespēja lasīt, ja lietotājs sistēmā ir reģistrējies ar to lietotājvārdu un paroli,  kas derīgi izmantošanai e-katalogā.

Reģistrēšanās notiek vietnē www.3td.lv, kur sākumlapas augšējā joslā jāizvēlas iespēja Reģistrēties. Reģistrēšanās sastāv no diviem soļiem:

  1. Lietotāja datu pārbaude bibliotēkā. Šajā solī no saraksta jāizvēlas reģionālais bibliotēku kopkatalogs (Daugavpils novads), kurā lietotājs ir reģistrēts un jāievada bibliotēkas* piešķirtais e-kataloga lietotājvārds un parole. Sistēma pārbauda, vai lietotājs ir reģistrēts kādā no bibliotēkām*. Ja lietotājam nav piešķirts lietotājvārds vai tas ir aizmirsts, jāsazinās ar savu bibliotēku*.
  2. Jauna lietotāja reģistrācija. Pēc veiksmīgas lietotājvārda un paroles pārbaudes sistēma parāda personas datus, kādi reģistrēti bibliotēkā*. Šajā solī jāievada derīga e-pasta adrese, kas turpmāk tiks izmantota kā lietotājvārds "3td e-GRĀMATU bibliotēkā", un jauna parole, ar kuru pieslēgties savam "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" kontam. Uz ievadīto e-pasta adresi sistēma sūtīs paziņojumus un atgādinājumus, kas saistīti ar "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" lietošanu.


Pēc veiksmīgas reģistrēšanās informācijas ievadīšanas sistēma nosūta uz ievadīto e-pasta adresi aktivizācijas saiti. Ja nosūtīto saiti atver pārlūkā, sistēma aktivizē izveidoto lietotāju, un tas var sākt izmantot autorizētā lietotāja funkcijas "3td e-GRĀMATU bibliotēkā".

Svarīgi: ja līdz šim lasītājam nav lietotājvārda un paroles e-kataloga izmantošanai, tad lasītājam jāvēršas savā bibliotēkā* to saņemšanai!

Autorizēšanās notiek, sākumlapas augšējā joslā izvēloties iespēju Ienākt. Šajā sadaļā jāievada e-pasta adrese un parole, ar ko lietotājs reģistrējies "3td e-GRĀMATU bibliotēkā".

Paroles atjaunināšana
Gadījumā, ja lietotājs ir aizmirsis savu paroli, var tikt izmantota paroles atgādināšanas funkcija. Sadaļā Ienākt jānospiež uz saites Aizmirsu paroli, tad jānorāda "3td e-GRĀMATU bibliotēkā" reģistrētā lietotāja e-pasta adrese un jānospiež uz pogas Atjaunināt paroli.
Pēc tam lietotājam uz reģistrēto e-pasta adresi tiks nosūtīta saite uz paroles atjaunināšanu. Ja nosūtīto saiti atver pārlūkā, lietotājam tiek piedāvāts ievadīt jauno paroli un veikt tās nomaiņu.

E-grāmatu lasīšanas nosacījumi

E-grāmatas lasīšanai paredzētais termiņš ir divas nedēļas, pēc kura grāmata vairs nav pieejama lasītājam.
E-grāmatu saņemšanai noteikts šāds ierobežojums – lasītājs nevar saņemt vienlaicīgai lasīšanai vairāk par divām e-grāmatām.

Mēneša laikā (30 dienas) iespējams lasīt ne vairāk par 6 e-grāmatām.

E-grāmatu lasīšanai nepieciešams dators, planšetdators vai viedtālrunis ar interneta pieslēgumu.

Svarīgi: e-grāmatas lasīšana autorizētam lietotājam nav pieejama gadījumā, kad nokavēts bibliotēkā* izsniegto grāmatu nodošanas termiņš.

Ar e-grāmatu bibliotēkas lietošanas noteikumiem iepazīsties ŠEIT!

Pamācība, kā soli pa solim izmantot "3td e-GRĀMATU bibliotēku".

Turpmāk paredzēts ne tikai papildināt "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" saturu ar jaunām e-grāmatām, bet arī attīstīt platformas izmantošanas iespējas, iekļaujot to vienotajā Latvijas e-pakalpojumu sistēmā. "3td e-GRĀMATU bibliotēkas" attīstībā nozīmīgi arī pašu lasītāju priekšlikumi, kas palīdzēs saturiski papildināt platformu un padarīt to par ērti lietojamu e-pakalpojumu.

* Daugavpils novada pagastu bibliotēku saraksts, kurās tiek izsniegts lietotājvārds un parole, lai izmantotu e-katalogu un e-grāmatu bibliotēku:

Ambeļu pagasta bibliotēka

Biķernieku pagasta bibliotēka

Demenes pagasta bibliotēka

Dubnas pagasta bibliotēka

Kalkūnes pagasta  bibliotēka

Laucesas pagasta bibliotēka

Līksnas pagasta bibliotēka

Maļinovas pagasta bibliotēka

Naujenes Tautas bibliotēka  

Salienas pagasta bibliotēka

Skrudalienas pagasta bibliotēka

Skrudalienas pagasta Silenes bibliotēka

Sventes pagasta bibliotēka

Tabores pagasta bibliotēka

Višķu pagasta bibliotēka

** 3td jeb "Trešais tēva dēls" ir publisko bibliotēku attīstības projekts kopš 2006. gada, kas īstenots ar Kultūras informācijas sistēmu centra, Latvijas valsts un Bila & Melindas Geitsu fonda finansiālu atbalstu. Projekta primārais mērķis bija nodrošināt iespēju ikvienam Latvijas iedzīvotājam bez maksas izmantot informācijas tehnoloģiju sniegtās iespējas – datortehniku un internetu, kā arī saņemt konsultācijas to lietošanā – jebkurā pašvaldību publiskajā bibliotēkā. Projekta īstenošanas gaitā ieviestas dažādas inovācijas, un e-GRĀMATU bibliotēka ir jaunākā no tām.

Informāciju sagatavoja:

Marina Baranovska

Daugavpils novada bibliotēku metodiskā centra vadītāja

Tālr. 65431949; mob.tālr. 26548693
marina.baranovska@dnkp.lv

Domes sēde