Iedzīvotājus aicina pieteikties Zemessardzes izaicinājumam “Kājnieki 2022”

Pagastu un pilsētu ziņas

Līdz 4. maijam Zemessardzes 35. kājnieku bataljona karavīri un zemessargi aicina iedzīvotājus pieteikties Zemessardzes izaicinājumam – sacensībām “Kājnieki 2022”, kas notiks 7. maijā Līvānu pilsētā.

Sacensību laikā dalībniekiem būs iespēja iejusties zemessarga lomā, gūstot kopēju ieskatu par zināšanām un prasmēm, kuras apgūst katrs zemessargs, lai krīzes situācijā aizsargātu gan savu ģimeni, gan Latviju.

Sacensību laikā komandām būs jāizpilda 10 teorētiski un praktiski uzdevumi, kas ir pietuvināti zemessarga reālajiem uzdevumiem dienestā. Uzdevumi ir veidoti daudzveidīgi un starp tiem ir paredzēta granātas mešana, šaušana ar pneimatisko ieroci, izdzīvošanas iemaņu pārbaude, militāro sakaru un orientēšanās jautājumi, kaujas fitnesa tests, šķēršļu pārvarēšana, nojumes būvēšana u.c. uzdevumi, kurus ikdienā veic zemessargi.

Izaicinājumam var pieteikties visi interesenti no 18 gadu vecuma. Komandas sastāvā obligāti ir jābūt četriem dalībniekiem. Priekšzināšanas par Zemessardzi dalībniekiem nav obligātas. Visi interesenti tiek aicināti pieteikties elektroniski, aizpildot anketu www.ej.uz/Kajnieki2022. Iepazīties ar sacensību nolikumu ir iespējams Līvānu novada mājaslapā www.livani.lv un Zemessardzes mājaslapā www.zs.mil.lv (https://www.zs.mil.lv/sites/zs/files/document/Nolikums_K%C4%81jnieki2022.pdf ).

Sacensību dienā, 7. maijā, no plkst. 8:30 līdz 17:00 pie Līvānu stikla un amatniecības centra Līvānu iedzīvotāji un pilsētas viesi tiek aicināti uz militārās tehnikas un ekipējuma izstādi, bet no plkst. 15:30 – apmeklēt Nacionālo bruņoto spēku Štāba orķestra ansambļa un Līvānu novada muzikālo mākslas kolektīvu koncertu. Uzreiz pēc koncerta visiem interesentiem būs iespēja vērot Zemessardzes 35. kājnieku bataljona taktisko uzdevumu paraugdemonstrējumus.

Informāciju sagatavoja:
Zemessardzes 3.Latgales brigādes
ZS 35. kājnieku bataljona
Civilmilitārās sadarbības daļa
Tālrunis: 25530455
e-pasts: ilze.kivleniece@mil.lv

Lāču pamatskolā lasa SKAĻI