Gaidu sadraudzības vakars

Izglītība

10. un 11.novembrī Vaboles pamatskolas telpās norisinājās Vaboles 45. gaidu vienības sadraudzības vakars, uz kuru tika aicinātas arī citas skolas meitenes, kuras nav gaidas.

Vakara programma bija piepildīta ar visdažādākajām aktivitātēm. Skautiem un gaidām ir jāprot sazināties, izmantojot Morzes ābeci. Vispirms meitenes iepazinās ar Morzes ābeci, katra uzrakstīja savu vārdu. Gaidu vadītāja izstāstīja, kā tālāk rīkoties, lai izveidotu rokassprādzi vai telefona piekariņu no pērlītēm un tajās tiktu attēlots katras meitenes vārds, izmantojot Morzes ābeci.

Katrai meitenei tikai iedalīta kāda krāsa. Balstoties uz izvēlēto krāsu, bija jāatnes kādi našķi, kuri ir tādā krāsā, vai iepakojums. Saliekot kopā visus našķus, veidojās galds visās varavīksnes krāsās.

Nakts orientēšanās meitenēm bija ļoti interesanta, jo tumsā skolas telpas izskatās pavisam savādāk un grūtāk visu atrast. Skolas telpās tika izvietoti 11 uzdevumi, kuri bija saistīti ar gaidu likumiem un ar lukturīša palīdzību katra meklēja uzdevumus un tos izpildīja. Visvairāk pareizās atbildes atrada Māra Kārkliņa, Amanda Semjonova un Estere Skrupska.

45.gaidu vienības kopniece Amanda Semjonova bija sagatavojusi dažādas sporta aktivitātes – divas stafetes, nelielu volejbola turnīru.

11. novembrī pēc pavadītās nakts skolā, visas meitenes vakarā devās uz Lāčplēša dienai veltīto lāpu gājienu Daugavpilī.

Zane Ozola, Vaboles 45.gaidu vienības vadītāja

Izglītojošs pasākums Skrindu dzimtas muzejā