Flora un fauna jauniešu radītajos tērpos

AKTUĀLI

31. janvārī Špoģu Mūzikas un mākslas skolā notiks netradicionālās modes skate – konkurss “Flora un fauna”, kuras laikā Latgales un Vidzemes reģionu mākslas skolu audzēkņi demonstrēs savas prasmes izmantot tērpu darināšanā neparastus materiālus.

Konkursa mērķis ir attīstīt bērnu un jauniešu radošo fantāziju un praktiskā darba iemaņas, pievērst bērnu uzmanību jaunajām mākslas tendencēm, rosināt skolniekus izmantot netradicionālu pieeju mākslas darba veidošanā.

Pašlaik arī modē aktuāla ir cilvēka tuvošanās dabai un visam dabiskajam, triumfē ziedu, augu un dzīvnieku motīvi – margrietiņa, rudzupuķe, neaizmirstule, cigoriņš u.tt. Arī skolēnam ir iespēja iepīt savā tērpā visu dzīvo, ziedošo, mežonīgo un mirdzošo. Pārvērsties par lapsu vai orhideju un izstāstīt savus neatkārtojamos stāstus, veidojot košas un orģinālas tērpu kolekcijas.

Konkursa dalībniekiem būs jāizveido tērpu kolekcija (līdz 10 tērpiem), izmantojot dažādu veidu materiālu, kā arī jāsagatavo savu tērpu prezentācija - modes šovs. Konkursa dalībnieki tiks vērtēti divās vecuma grupās -- 7 līdz 12 gadi un 13 līdz 16 gadi. Žūrija vērtēs idejas oriģinalitāti, atbilstošo materiālu pielietojumu, māksliniecisko sniegumu, tehnikas sarežģītības pakāpi un darba kvalitāti. Tiks piešķirtas trīs godalgotas vietas labākajām kolekcijām katrā vecuma grupā.

Kādi materiāli tiks izmantoti tērpu darināšanā, pagaidām lai paliek noslēpums, ko ikviens varēs atklāt, apmeklējot pasākumu.

Konkursu atbalsta Daugavpils novada dome.

Izmaiņas sociālajā jomā 2020. gadā