Erasmus+ jauniešu apmaiņas projekts Lietuvā

AKTUĀLI

No 27. aprīļa līdz 1. maijam 5 jaunieši  - Jekaterina Artemjeva un Aleksejs Terentjevs no Demenes pagasta, un Elāna Gavrilova, Julija Putāne un Katrina Andrejeva – kā arī sunīte Ellija no Augšdaugavas novada piedalījās ERASMUS+ jauniešu apmaiņas projektā “Artistic Activties with Assistance of Dogs” Lietuvas pilsētā Klaipēdā. Projektu organizēja jauniešu organizācija “EERC LIETUVA”. Projektā piedalījās jaunieši no Lietuvas, Latvijas, Vācijas, Slovākijas un Itālijas.

Projekts bija vērsts uz dažādu mākslas terapiju veidu iepazīšanu mentālās veselības problēmu risināšanai ar jauniešu vidū. Liela uzmanība tika pievērsta aktivitātēm, kur piedalās speciāli apmācīti suņi. Aktivitāšu ietvaros jauniešiem tika organizēts brīvdabas mākslas plenērs, lekcijas par suņu terapiju, mākslas nodarbības, sporta aktivitātes ar suņiem.

Brīvajā laikā jauniešiem bija iespēja iepazīt Klaipēdas vēsturi, apskatīt dažādus kultūrvēsturiskos objektus, doties pie Baltijas jūras piknikā.

ERASMUS+ jauniešu apmaiņas projekti tā ir lieliska iespēja jauniešiem ne tikai paplašināt savas zināšanas par noteiktām tēmām, bet arī iespēja ceļot, iepazīt citu valstu kultūru, jauniešus un pilnveidot savas angļu valodas zināšanas. 

Jaunatnes daļa šobrīd aktīvi strādā pie tā, lai rastu jauniešiem iespējas piedalīties jauniešu apmaiņas projektos, piesakoties ārvalstu partneriem kā sadarbības organizācijas. Aicinām sekot informācijai Augšdaugavas novada jaunatnes lapā FACEBOOK, kur tiek izvietota informācija par jauniešu iespējām.

Milāna Loča
Jaunatnes projektu koordinatore

KAA pasākums "Tikšanās ar RTU mācībspēku"