eParaksts bibliotēkā – tas ir vienkārši!

Latgales Centrālajā bibliotēkā un filiālēs ir pieejams jauns bezmaksas pakalpojums – elektronisko dokumentu parakstīšana ar eParakstu un bibliotekāru konsultācijas eParaksta lietošanā.

Lai veicinātu ērtāku saziņu ar valsts un pašvaldību iestādēm un dažādu pakalpojumu sniedzējiem digitālajā vidē, iedzīvotājiem un uzņēmējiem ir pieejams drošs elektroniskais paraksts jeb eParaksts. Ar eParakstu parakstītam dokumentam ir tāds pats juridisks spēks kā ar roku parakstītam papīra formāta dokumentam. eParaksts ir pieejams ikvienai Latvijas Republikas Iedzīvotāju reģistrā reģistrētai personai jau no 14 gadu vecuma.

Lai lietotu eParakstu, ir jāiegūst eID karte, kuru izsniedz Pilsonības un migrācijas lietu pārvaldes (PMLP) teritoriālajā nodaļā vai pārstāvniecībā ārzemēs. Saņemot eID karti, tiek iegūtas neierobežotas bezmaksas parakstīšanās reizes. Kopā ar eID karti tiek izsniegta aploksne ar PIN kodiem. Lietojot e-pakalpojumus, ir nepieciešams PIN1 kods, bet, veicot dokumentu parakstīšanu – PIN1 un PIN2. Ja persona ir aizmirsusi PIN kodus, tai nav tikusi iedota vai nav saglabājusies PIN aploksne, pastāv iespēja pieprasīt jaunas PIN aploksnes izsniegšanu jebkurā PMLP teritoriālajā nodaļā, iesniedzot personu apliecinošu dokumentu un parakstot atbilstoša satura iesniegumu.

eParaksts eID kartē nodrošina iespēju gan apliecināt identitāti digitālajā vidē, gan parakstīt dokumentus ar drošu elektronisko parakstu. eParaksta izmantošanai ir vairākas priekšrocības: tas ir ērti, lēti un ātri. Lietotājs var parakstīt dokumentus un saņemt e-pakalpojumus sev piemērotā brīdī neatkarīgi no pakalpojuma sniedzēja darba laika. eParaksts ļauj izvairīties arī no liekiem tēriņiem par transporta vai pasta pakalpojumiem, jo parakstītie dokumenti tiek iesniegti elektroniski.

eParakstu ir iespējams izmantot jebkurā pasaules vietā, kur ir pieejams dators un internets. Šis pakalpojums ir izmantojams arī Daugavpils publiskajās bibliotēkās – interesentiem ir pieejamas datorizētas darba vietas ar piekļuvi internetam un bibliotekāru konsultācijas par eParaksta lietošanu. Aicinām izmantot!

Sīkākas ziņas par eParakstu un tā lietošanu atrodamas arī portālā www.eparaksts.lv.

Informāciju sagatavoja:
Latgales Centrālās bibliotēkas