Daugavpils novads tika prezentēts divās starptautiskās tūrisma izstādēs

AKTUĀLI

Izstādē “Adventur 2020” Daugavpils novada pašvaldības aģentūras “TAKA” pārstāvji novada tūrisma aktualitātes prezentēja divos stendos – Latgales stendā, pārstāvot visu Latgales reģionu, gan sadarbojās ar Daugavpils pilsētas pašvaldības tūrisma attīstības un informācijas aģentūras speciālistiem, kā arī Daugavpils Marka Rotko mākslas centra un Daugavpils inovāciju centra pārstāvjiem. Daugavpils un novads neapšaubāmi piesaista Lietuvas tūristu tirgu. Daudzi apmeklētaji atzina, ka labprāt dodas apciemot Daugavpili un Daugavpils novadu brīvdienās un nedēļas nogalēs, tādēļ vēlējās noskaidrot informāciju par tūrisma jaunumiem, mazāk zināmiem objektiem un atpūtas iespējām, kā arī gaidāmajiem pasākumiem. Uzmanības lokā bija arī dažādi dabas objekti, ko apskatīt vasaras sezonā, dabas parks Daugavas loki. Stendu apmeklēja vairāki gidi un tūrisma aģentūru pārstāvji, kas interesējās par ekskursiju maršrutiem un nakšņošanas, ēdināšanas pakalpojumiem.

Izstādē “Balttour 2020” Daugavpils pašvaldības tūrisma aģentūras “TAKA” pārstāvji Daugavpils novadu prezentēja vienotajā, Latgales reģiona tūrisma asociācijas “Ezerzeme” organizētajā Latgales stendā, uzsvaru liekot uz tūrisma jaunumu popularizēšanu un īpaši izceļot lielākos pasākumus tajā  – 23. maija festivālu “Augšdaugava” Daugavas lokos, “Lielo plostu 2020”, kas notiks 30. maijā maršrutā no Krāslavas līdz Lielbornes muižai, vienā no skaistākajiem Daugavas posmiem, Pirts festivālu 15. – 22. jūnijā, festivālu “Līgo Višķos” 20. – 24. jūnijā, festivālu “Muzykys Skrytuļs” 25. – 26. jūlijā u.c. Tāpat tika prezentēts novada plašais aktīvās atpūtas veidu klāsts – ūdens tūrisms, velotūrisms, aviotūrisms, izpletņlēkšana, ziemas sports, piedzīvojumu trases, vieglatlētikas bāzes, sporta laukumi, kā arī dažādi dabas un kultūrvēstures objekti, ekskursiju maršruti, kas orientēti uz Daugavpils novada iepazīšanu.
Izstādes laikā apmeklētājiem tika piedāvāti arī Daugavpils pilsētas un novada aģentūru, Latgales tūrisma asociācijas “Ezerzeme” sagatavotie jaunie tūrisma materiāli.

Vislielāko interesi izstādes apmeklētājos raisīja informācija par braucienu ar plostiem pa Daugavu, velo un pastaigu maršruti, vietējās produkcijas degustācijas, vasaras pasākumi, tūrisma iespējas ģimenēm ar bērniem un senioriem. Ļoti pieprasīta bija Daugavpils novada tūrisma karte – ceļvedis, kurā apkopota vispusīga informācija par atpūtas un apskates objektiem, Daugavpils pilsētas un novada kopējā aktīvā tūrisma karte, kā arī gada lielāko pasākumu plāns.

“Balttour” un “Adventur” ir nozīmīgākie tūrisma nozares pasākumi Latvijas un Lietuvas tirgū. Izstādi “Adventur” pēdējo gadu laikā apmeklē vairāk kā 30 tūkstoši tūrisma nozares profesionāļu un ceļotgribētāju no Lietuvas un citām valstīm. Savukārt, kā informē pasākuma “Balttour 2020” organizatori, uz izstādi  Ķīpsalā uzzināt jaunumus un tūrisma iespējas šogad bija ieradušies 28 364 apmeklētāji un bija pulcējušies 850 dažādu pasaules valstu tūrisma uzņēmumi.

Daugavpils novadu citās starptautiskās izstādēs šogad turpinās pārstāvēt citu novadu pārstāvji, kopējā Latgales stendā.

Foto: www.facebook.com/Daugavpils.Travel ; Biedrība LRTA “Ezerzeme”

Noteiktas papildu biodrošības prasības mājputnu novietnēs