Daudzdzīvokļu mājā Eglainē ierīkos pacēlāju   

AKTUĀLI

No Augšdaugavas novada pašvaldības budžeta programmas “Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem” piešķirti 1000 eiro kā līdzfinansējums nodibinājuma “Apeirons” iniciatīvai - pacēlāja ierīkošanai daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā Stendera ielā 6, Eglaines ciemā. Šajā mājā dzīvo divas ģimenes, kurās ir cilvēki ar kustību traucējumiem.

Nodibinājums “Apeirons” ir viena no lielākajām cilvēku ar invaliditāti intereses pārstāvošajām nevalstiskajām organizācijām Latvijā. Jau februārī organizācija vērsās pašvaldībā ar vēstuli, norādot, ka pērn “Apeirons” kopā ar Ziedot.lv un Latvijas sabiedriskajiem medijiem organizēja labdarības maratonu “Dod pieci!”, kurā tika izcelta vides pieejamības problemātika cilvēkiem ar funkcionāliem traucējumiem, aicinot sabiedrību ieraudzīt to cilvēku ikdienu, kuri saskārušies ar redzes, dzirdes vai kustību traucējumiem. Šajā maratonā tika saziedota ievērojama summa, lai sniegtu atbalstu cilvēkiem, kuriem nepieciešami kādi palīglīdzekļi vai pacēlāji, pandusi, lai izkļūtu no mājām bez līdzcilvēku palīdzības. Ar “Apeironu” šā gada sākumā sazinājās divas ģimenes no Eglaines ciemata, kurās dzīvo personas ar 1. grupas invaliditāti. Abas ģimenes vērsās ar lūgumu sniegt atbalstu pacēlāja ierīkošanai kāpņu telpā. Pacēlāja ierīkošanai daudzdzīvokļu mājas kāpņu telpā ir nepieciešami 20 000 eiro, no kuriem 19 000 eiro finansēs “Apeirons”, bet 1000 eiro ir pašvaldības ieguldījums.

Kultūras ministrija apbalvo Rolandu Kļavinski un skolotāju Viju Petrovu