Ceļojums ar „Latvijas skolas somu” cauri gadsimtiem

Ilūkste

27.septembrī Ilūkstes Raiņa vidusskolas 11.a klase devās uz Cēsu pusi un piedalījās divās programmas “Latvijas skolas soma” muzejpedagoģiskajās nodarbībās:  E. Veidenbauma muzejā “Kalāči” un Āraišu ezerpilī. 

“Kalāčos” ļoti veiksmīgi tika demonstrēts seno telpu un noskaņas harmonisks apvienojums ar mūsdienu digitālo pasauli. Skolēni varēja gan klausīties Veidenbauma dzeju un vēstules, gan apskatīt dzejas, Rīgas Mākslas un mediju tehnikuma audzēkņu radīto, ilustrāciju izstādi, gan piedalīties dažādās aktivitātēs.

Skolēniem īpaši patika līdzsvars starp tehnoloģijām un senajām vērtībām, digitalizāciju un mājīgu atmosfēru, iespēja darboties ar interaktīvajiem objektiem, “viss ļoti vienkāršs un labi saprotams”.

Ceļojums turpinājās pagātnē uz Cēsu viduslaiku pili, kur ieskatījāmies tās 800 gadu senās vēstures noslēpumos un uzzinājām interesantus faktus par pils iemītniekiem- Zobenbrāļu ordeņa bruņiniekiem.

Ceļojums noslēdzās ar muzejpedagoģisko nodarbību “Izlaušanās cauri laikmetiem” Āraišu ezerpils arheoloģiskajā parkā. Te dalībnieki izlaušanās spēlē  mēģināja izprast seno latgaļu dzīvesveidu un celtniecības tradīcijas. Āraišu ezerpils ir vienīgā 9.–10. gadsimta nocietinātas dzīvesvietas rekonstrukcija oriģinālā vidē Eiropā. Ekspozīcijā varēja apskatīt arī unikālus arheoloģiskos atradumus.

Skolēniem īpaši aizrautīgi šķita spēles uzdevumi, caur kuriem varēja iepazīt Ezerpils apkārtni un uzzināt bagātīgu faktu materiālu par tās iemītnieku dzīvesveidu.

Liels paldies visiem, kuri atbalstīja un palīdzēja organizēt šo brīnišķīgo ceļojumu cauri gadsimtiem!

11.a klases audzinātāja Lonija Pupiņa un
latviešu valodas un literatūras skolotāja Silvija Romaņenkova

Daugavpils Inovāciju centrs – inovatīvākā STEM vieta Latgalē