Biedrība “Ildra” rīkoja gleznošanas plenēru

AKTUĀLI

13. jūlijā Augšdaugavas novada invalīdu biedrība “Ildra” sadarbībā ar Latvijas Sarkanā krusta Augšdaugavas komiteju un biedrību “Ilūkstes apvidus pensionāri” rīkoja mākslas plenēru Daugavas krastos, aicinot iesaistīties gan cilvēkus ar īpašām vajadzībām, gan ikvienu, kas vēlas izmēģināt roku glezniecībā.

Biedrības vadītājs Valdis Miltiņš stāsta, ka šādi plenēri notiek katru gadu, bet pašā biedrībā tiek rīkotas gleznošanas pulciņa nodarbības, kuru laikā cilvēki ar invaliditāti apgūst dažādas gleznošanas tehnikas, mācās gleznot un atklāj savas spējas. Mākslas plenērs ir iespēja pabūt visiem kopā patīkamā vidē un gaisotnē, priecāties par paveikto un apgūto.

Šoreiz plenēra dalībnieki mācījās gleznot ar eļļas krāsām, iemūžinot uz audekla gan Nīcgales dievnamu, gan Daugavu un citas lauku ainavas. Plenēra rezultātā ir tapuši septiņi darbi, kas būs apskatāmi kādā no biedrības kārtējām gleznu izstādēm, bet pagaidām darbi vēl žūst un tiek pilnveidoti.

Pasākuma laikā tika vārīta arī garda zivju zupa uz ugunskura, kas jau kļuvusi par jauku tradīciju šādos plenēros.

Biedrības “Ildra” radošās aktivitātes atbalsta Augšdaugavas novada pašvaldība, kas arī šogad no budžeta iedalījusi finansējumu gan gleznošanas pulciņa nodarbībām, gan materiālu iegādei un plenēra organizēšanai.  

Naujenes bibliotēka atgādina par noteikumu ievērošanu