Bebrenē noritēja “Jampadracis”

AKTUĀLI

13. augustā Bebrenē pasākums “Jampadracis Bebrenē” sākās ar fotomākslinieces Sarmītes Bogdanovičas izstādes “ES ESMU” atklāšanu Bebrenes dzirnavās. Tā bija emocionāla, pārdomu pilna tikšanās ar Sarmīti un viņas meitu Agnesi.

Ieskatam Dāvja Greļevska anotācija par šo izstādi: “Sarmītes Bogdanovičas fotosērija “Es esmu” sastāv no 10 melnbaltām portreta fotogrāfijām, kas kolāžas veidā simboliski ataino meitenes Agneses ar Dauna sindromu būtības un ikdienišķu sajūtu salikumu.

Vēl Sarmīte ir lieliska mamma, un fotosērija “Es esmu” ir mazas meitenes Agneses un mammas Sarmītes kopdarbs ceļā uz šo nozīmīgo stāstu. Stāstu par bērnu ar īpašām vajadzībām un viņa līdzvērtīgo vietu zem saules, par viņa vēlmi un tiesībām “būt”! Fotosērija ir kopā būšanas un no jauna iepazīšanās mirkļi. Tie ir brīži, kurus gribas ieskaut azotē un pasargāt, un vienlaikus – atplest rokas un parādīt apkārtējiem, cik ļoti tie zied. Cik ļoti zied mirklis, kad atkal un atkal šo bērna stāstu apskauj mātes sirds.

13. augustā Bebrenes dzirnavu laukumā startēja pasākums “Jampadracis Bebrenē”, kuru jau kādu laiku ar nepacietību gaidīja bērni.

Kā jau īstā jampadracī šī diena izvērtās interesanta un jautra, sportisku aktivitāšu pilna daudziem bērniem, viņu ģimenēm vai vienkārši vērotājiem no malas. Interese par notiekošo bija liela, jo stafetē, kas sastāvēja no 10 posmiem piedalījās 27 komandas katra ar savu nosaukumu.

Noslēgumā katrai komandai bija sarūpētas arī dāvanas.

Noguruši, bet priecīgi bērni pievērsās pasākuma kulminācijai – putu ballītei. To nevar izstāstīt, tas bija jāredz – lieli un mazi, smejoši un spiedzoši aiz sajūsmas bērni lielajā putu jūrā!

Vairāk foto šeit.

Pasākums jauniešiem un bērniem Maļinovā